Naujienų srautas

Sportas2017.02.20 14:40

D. Adomaitis pristatė netikėtą trenerių štabą ir rinktinės varžovus vasarą

Startui pasiruošęs. Dar neišsipaipaliojus paskutiniam Kauno „Žalgirio“ triumfą Karaliaus Mindaugo taurės finale atšventusiam žaliai baltų sirgaliui, Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis pirmadienį pristatė savo trenerių štabą ir nacionalinės komandos pasirengimo planą 2017-ųjų Europos čempionatui. D. Adomaičio komandoje – netikėtas veidas.

Europos čempionatui D. Adomaitis rinktinę ruoš su Benu Matkevičiumi, Mindaugu Braziu ir Ramūnu Šiškausku.

Pastarasis debiutuos asistento pareigose. R. Šiškauskas krepšininko karjerą baigė 2012-aisiais, bet nuo to laiko buvo kiek pasitraukęs į krepšinio užribį.

„Boston Celtics“ skautu dirbantis B. Matkevičius nuo 2013-ųjų talkino Jonui Kazlauskui, bet D. Adomaičio štabe atliks jau daugiau asistento kaip trenerio, o ne skauto funkcijas. Pastarosios bus patikėtos M. Braziui, kuris talkina D. Adomaičiui Klaipėdos „Neptūne“.

„Buvo svarstomi keli variantai. Svarbiausia buvo dirbti su žmonėmis, kuriais galėčiau visiškai pasitikėti. Ne tik krepšinyje, bet ir gyvenime. Tai labai trumpas laiko tarpas, per kurį turi atsiduoti ir pats, ir visas kolektyvas. Tai buvo aktualu. Ramūnas – vienas tokių žmonių, kurio nereikia pristatinėti. Žinote jo profesionalumą, atsinešimą, darbą. Jo patirtis yra neįkainojamas dalykas ir mums labai reikalingas.

Mindaugas su Benu yra asistentai, kurie labai gerai išmano savo darbą. Taip pat – varžovų ir savo žaidimo analizę“, – kalbėjo D. Adomaitis.

„Buvo netikėta. Bet turėjau laiko pagalvoti. Džiaugiuosi prisijungęs prie rinktinės. Laukia įdomi vasara“, – sakė R. Šiškauskas, kurio patirtis susijusiu su krepšiniu, jo žodžiais, buvo „krepšinio rungtynių žiūrėjimas“.

Trenerių štabe R. Šiškauskas atliks ir bendravimo su žaidėjais funkciją. Pavyzdžiui, žaidžiančių NBA. R. Šiškauskas juos lankys už Atlanto ir domėsis, kaip šiems sekasi.

„Viena kalbėti telefonu, o kita, kai gali bendrauti tiesiogiai“, – pridūrė D. Adomaitis.

Kol Lietuvos krepšinio federacija (LKF) nusprendė pakelti uždangą, iš kitų šalių krepšinio vadovų jau žinojome penkių draugiškų rungtynių scenarijų: dviejų su prancūzais, mažiausiai vienerių su latviais, lenkais ir gruzinais.

Lietuva dar susitiks su Kroatija, Rumunija ir Belgija. Pasirengimą Europos čempionatui rinktinė pradės liepos 21-ąją Palangoje, o atsisveikinimo rungtynėmis taps dvikova su Belgija rugpjūčio 25-ąją Vilniuje.

Į Izraelį Lietuvos rinktinė išvyks rugpjūčio 29-ąją.

Rinktinės pasiruošimo planas

„Įdėmiai žiūrėjome įvairius variantus. Svarbiausia buvo žaisti prieš skirtingo stiliaus komandas. Tiek namuose, tiek išvykoje. Manau, pavyko tą planą padaryti daugmaž tokį, kokio norime“, – pasakojo D. Adomaitis.

Europos čempionatas prasidės rugpjūčio 31 dieną Izraelyje, Suomijoje, Rumunijoje ir Turkijoje, o finalinis etapas nuo rugsėjo 7 iki 17 dienos vyks Stambule.

Lietuvos rinktinė grupės varžybas pradės Izraelyje, kur lietuviai susitiks su Vokietijos, Ukrainos, Gruzijos, Italijos ir Izraelio rinktinėmis.

Lietuviams Europos pirmenybėse iškeltas tikslas užimti 1-5 vietas.

Lietuvos rinktinės stovyklos:

Liepos 21 d. – rugpjūčio 3 d. Palanga

Rugpjūčio 7 d. – rugpjūčio 28 d. Kaunas

Rugpjūčio 29 d. išvykimas į Europos čempionatą

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis B grupėje:

Rugpjūčio 31 d. 18:30 val. Lietuva – Gruzija

Rugsėjo 2 d. 21:30 val. Lietuva – Izraelis

Rugsėjo 3 d. 18:30 val. Lietuva – Italija

Rugsėjo 5 d. 15:45 val. Lietuva – Ukraina

Rugsėjo 6 d. 14:45 val. Lietuva – Vokietija

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi