Naujienų srautas

Sportas2017.02.15 11:27

Trenerį pristačiusi R. Meilutytė: galimybės vykti į užsienį nebeviliojo

15min.lt 2017.02.15 11:27

Po pusmečio paieškų Rūta Meilutytė skelbia savo ateities planus. Kauno savivaldybės mero kabinete olimpinė plaukimo čempionė trečiadienį pristato trenerį Paulių Andrijauską.

„Prieiti prie šio sprendimo turėjau daug laiko, federacija suteikė man daug pasirinkimo, daug variantų, bet pradėjusi treniruotis Kaune nusprendžiau, kad noriu būti šiame mieste, kuriame užaugau, – sakė R. Meilutytė. . – Todėl galimybės vykti į užsienį nebeviliojo.

Sąlygos Girstučio baseine nuostabios. Pradėjusi dirbti su Pauliumi mes tapome gera komanda. Iš pradžių negalvojau dirbti ilgai kartu, bet mes puikiai susidirbome ir norime tęsti darbą.

Be to, jaučiu žmonių palaikymą. Čia jaučiuosi laiminga ne tik kaip plaukikė, bet kaip ir žmogus".

19-metė plaukikė buvo atitolusi nuo plaukimo po Rio De Žaneiro olimpinių žaidynių, kur pernai rugpjūtį užėmė septintą vietą 100 m krūtine finale.

Po kelionių su broliais po Pietų Ameriką, Europą ir Lietuvą ji į varžybas grįžo tik gruodį per Lietuvos čempionatą.

Šį sezoną R. Meilutytė startavo du kartus: gruodį Anykščiuose ir sausį Belgijoje.

Anykščiuose savo mėgstamą rungtį – 100 m krūtine – trumpajame 25 metrų baseine plaukikė įveikė per 1 min. 5,2 sek., o Belgijoje 50 metrų baseine – per 1 min. 7,03 sek., taip įvykdžiusi pasaulio čempionato normatyvą.

Šiais metais svarbiausias startas bus pasaulio čempionatas Vengrijoje liepos pabaigoje.

Šių metų pradžioje R. Meilutytė dusyk keliavo į treniruočių stovyklas Ispanijoje, kur ją lydėjo treneris P. Andrijauskas.

„Rūta septynerius metus praleido Plimute, ji pasiilgusi namų, – sakė P. Andrijauskas. – Nebūčiau pasiryžęs treniruoti tokio lygio sportininkę, jei nebūčiau matęs, kad ji nori ir gali pasiekti gerų rezultatų. Jos motyvacija labai aukšta. Tai palengvina mano darbą“.

BNS nuotr.

Dirbti su 32 metų treneriu R. Meilutytė, kuriai kitą mėnesį sueis 20 metų, apsisprendė ne iš karto.

„Pernai buvome sutarę dėl Rūtos galimybės keliauti į JAV, apžiūrėti kelis universitetus, įvertini kultūrinę aplinką, – dėstė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis. – Ji nebuvo plaukusi ilgai ir iš pradžių nutarėme jai leisti įgyti sportinę formą Girstučio baseine, kur jai laikinai turėjo padėti Paulius Andrijauskas.

Procesas užsitęsė, bet vasarį norėjome atsakymo, kur Rūta rengsis toliau. Federacija stengėsi užtikrinti visas galimybes, daug plaukimo specialistų, ekspertų tikrai norėjo matyti tokio kalibro sportininkę savo gretose“.

Likus iki Tokijo olimpinių žaidynių pusketvirtų metų arba 1254 dienoms, R. Meilutytė paskelbė apie savo sprendimą viešai.

Trečiadienį Kaune ji atskleidė, jog tolimesnių karjeros krypčių pasirinkimas buvo platus.

„Turėjau porą variantų JAV, taip pat Australijoje. Europoje irgi, ta pati Didžioji Britanija nebuvo atmesta. Turėjau didelį pasirinkimą“, – teigė R. Meilutytė. – Negaliu nieko pažadėti, bet tikiuosi, jog pokyčių nebus, kol kas Kaune jaučiuosi stabiliai“.

E. Vaitkaitis pridūrė, jog sprendimas likti Kaune nereiškia, jog R. Meilutytė gimtajame mieste bus dvylika mėnesių. Yra planuojamos treniruočių stovyklos užsienyje, tarp jų ir JAV.

Žinoma, pamatai bus liejami Kaune. Nuo dvylikos metų iki Rio olimpinių žaidynių Plimute (Anglija) gyvenusi R. Meilutytė teigė, jog čia jos neturėtų slėgti tautiečių dėmesys.

„Kaune Girstučio baseine sulaukiu daug gerų žodžių ir dėmesys neužgožia manęs. Žmonės mato, kad ateinu dirbti ir man netrukdo. Man jų palaikymas tai suteikia daugiau motyvacijos dirbti„, – sakė R. Meilutytė.

Ji dar kartą pabrėžė, jog naujasis treneris pateisina jos lūkesčius, o olimpinė čempionė tikrai turi su kuo palyginti specialistą.

“Mes tik pradėjome dirbti, konkrečiai daug negaliu pasakyti, bet tai, ko aš ieškau kaip profesionali sportininkė, man Paulius suteikia. Mūsų kaip trenerio ir sportininko santykiai puikiai sutampa. Manau, kad jis labai geras treneris, manau, kad mes dirbsime kartu gerai“, – sakė R. Meilutytė.

P.Andrijauskas teigė, jog pasirengęs suteikti permainų Londono olimpinės čempionės treniruočių sistemoje.

„Baseine plaukikas neturėtų jausti kančios ar vargo. Sportininkas turi būti užsidegęs, o plaukimas jam turi būti įdomus. Ir treneriui reikia ne vien parašyti lapelį su nurodymais kaip laukti 7-8 km per dieną, – kalbėjo P. Andrijauskas. – Rūtos niekada nereikia raginti, ji nori dirbti, tai jai patinka. Tikiuosi, kad taip ir bus.

Kai kurios plaukimo technikos detalės jau keičiamos. Anglijoje ji buvo didelėje komandoje, gal jai trūko dėmesio. Dabar bandome gerinti techniką, ne tik plaukimo krūtine, bet ir kitais plaukimo būdais“.

Anot P.Andrijausko, svarbiausias šių metų R. Meilutytės startas bus pasaulio plaukimo čempionatas liepos pabaigoje Vengrijoje.

Be to, geriausia Lietuvos plaukikė varžysis devyniose pasaulio taurės etapuose, o metus baigs Europos čempionatu trumpajame baseine Danijoje.

Rugsėjį R. Meilutytė planuoja pradėti studijas Lietuvoje, bet universiteto ir specialybės dar nėra pasirinkusi.

„Esu pabaigusi koledžą Plimute, šiuo metu svarstau porą specialybių, jos netiesiogiai susiejusios su sportu, – sakė plaukikė. – Bet dar nesu apsisprendusi“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi