Sportas

2017.02.10 12:14

„Jasikevičiaus bomba“: kaip Šaras lengvai šokiravo „Olympiakos“

Donatas Urbonas, 15min.lt2017.02.10 12:14

Šaras prieš „Olympiakos“ ir vėl „žalieji“ prieš „raudonuosius“. Šarūnas Jasikevičius per savo karjerą jau ne sykį nervino Atėnų priemiesčio klubo aistruolius. Tik tą buvo įpratęs daryti ne su kostiumu, ant kurio segi Kauno „Žalgirio“ ženkliuką, bet vilkėdamas Atėnų „Panathinaikos“ aprangą. Nors nedaug trūko, kad Šarūnas Jasikevičius pats būtų užsivilkęs raudonuosius marškinėlius. Tik „Jasikevičiaus bomba“ Pirėjuje taip ir nesusprogo.

„Jasikevičiaus bomba“, – trimitavo „Olympiakos“ klubui palankus laikraštis Graikijoje, kai 2007-ųjų vasarą pasklido kalbos apie Pirėjo ekipos derybas su Š. Jasikevičiumi.

Graikiją sudrebino gandas, kad „Olympiakos“ Šarui pasiūlė dvejų metų 7,7 milijono eurų sutartį. Šaras būtų tapęs brangiausiu žaidėju „Olympiakos“ pinigų fontane. Brangesnis net nei tuometiniai komandos nariai Theodoras Papaloukas ar Arvydas Macijauskas.

Kaip 24sek pasakojo žurnalistas Giannis Stavroulakis, „Olympiakos“ klubui palankūs laikraščiai buvo įsitikinę sėkminga darybų pabaiga. „Lietuviška superžvaigždė yra raudona“, – skelbė antraštės.

Pirėjo spauda buvo įsitikinusi, kad Šaras žais „Olympiakos“

Lyg tyčia, prasidėjus deryboms Š.Jasikevičius su Lietuvos rinktine atvyko į Atėnus žaisti draugiškame „Akropolio“ taurės turnyre. Oro uoste jį pasitiko „Olympiakos“ gerbėjai. Vienas jų norėjo uždėti Šarui ant kaklo raudoną „Olympiakos“ šaliką. Tačiau Šaras jį numetė ant žemės.

„Tai buvo papildoma priežastis, kodėl PAO sirgaliai dar labiau įsimylėjo Šarą. Ši klubų priešprieša gyvuos amžinai, todėl „Panathinaikos“ sirgaliai ėmė švęsti, kai Šaras nusimetė šaliką“, – 24sek pasakojo žurnalistas Evangelos Stellakis.

„Olympiakos“ buvo lengvai šokiruoti. Graikų žurnalistai pasakoja, kad po to momento Pirėjo komandos šansai įsigyti Šarūną Jasikevičių sumažėjo akyse.

„Aš vis dar „Warriors“ žaidėjas ir nežinau, kur žaisiu. Žinau, kad manimi domisi „Olympiakos“, bet pirmiausia turiu nutraukti NBA sutartį“, – tada savo veiksmą paaiškino Š. Jasikevičius.

Š.Jasikevičių tada dar saistė paskutinių metų sutartis su „Warriors“, kurios vertė siekė 4 milijonus JAV dolerių. Tačiau abiem pusėms pavyko susitarti dėl laimingų skyrybų: „Warriors“ atsikratė nereikalingo žaidėjo, o Šaras dar gavo 1 milijono dolerių kompensaciją.

Šaras būtų likęs NBA, jei būtų sulaukęs jį dominusios komandos dėmesio. Bet kad ir kaip jį San Antonijuje norėjo matyti „Spurs“ pergalių architektas Greggas Popovichius, Teksaso klubui nepavyko rasti būdų, kaip ištraukti lietuvį iš „Warriors“.

Europoje Šarą visada išskėstomis rankomis galėjo priimti „Barcelona“. Bet „Olympiakos“ siūlė didžiausius pinigus. Tačiau Pirėjas neturėjo Željko.

Vos tik atvykęs į Graikiją po kelių valandų Šaras jau kalbėjosi su Panagiočiu Aggelopoulu – vienu iš „Olympiakos“ brolių savininkų, kuris stebėjo Š. Jasikevičiaus žaidimą OAKA arenoje, kai Ramūno Butauto vadovaujami lietuviai susitiko su graikais ir pralaimėjo 71:78.

Kalbėjosi jis ir su tuometiniu „Olympiakos“ treneriu Pini Gershonu. Tik Š.Jasikevičius nebuvo tikras, ar vėl norėtų dirbti su buvusiu Tel Avivo „Maccabi“ vairininku, su kuriuo dukart iš eilės laimėjo Eurolygą 2004 ir 2005 m.

Viena iš priežasčių buvo Davido Blatto trūkumas – iš techninės pusės būtent P. Gershono asistentas ruošdavo čempionišką Tel Avivo komandą, o „Olympiakos“ klube D. Blattas nedirbo. Šaras abejojo, ar Pini gali sustatyti čempionišką komandą.

Tuo tarpu „Panathinaikos“ struktūra ir vizija sužavėjo Šarūną iš Roberto Javtoko ir Ramūno Šiškausko pasakojimų – bendražygiai Lietuvos rinktinėje su „Panathinaikos“ triumfavo Eurolygoje. Ir, aišku, Željko.

Ž. Obradovičius stebėjo Europos čempionato kovas Madride, kuriose Šaras vedė Lietuvos rinktinę ant bronzinio nugalėtojų podiumo laiptelio. Per pokalbius telefonu ir trumposiomis žinutėmis Ž. Obradovičius pakerėjo Šarą savo paprastumu ir krepšinio suvokimu.

Š.Jasikevičiaus žvaigždė vis dėlto suspindėjo žaliai. Šaras priėmė mažiau pelningą dvejų metų 6,5 mln. eurų „Panathinaikos“ pasiūlymą ir virto „Olympiakos“ gerbėjų priešu.

Graikai 24sek pasakojo, jog šalyje pasklido gandas, kad Šarūnas Jasikevičius norėjo ne žaisti su Arvydu Macijausku išvien, o būti skirtingose barikadų pusėse. Esą Lietuvos rinktinėje jis ir taip dalijosi su Macu žvaigždės statusu. Esą Šaras norėjo išbandyti jėgas tarpusavyje. Tokios spekuliacijos būdingos graikų žurnalistams.

Šaras užsitraukė „Olympiakos“ sirgalių nemalonę. Bet nepaisant skausmingos „raudoniesiems“ istorijos, klubas gerbė Šarūną Jasikevičių už puikų žaidimą ir puikią karjerą.

Per „Žalgirio“ pristatymą prieš dvikovą su „Olympiakos“ galbūt išgirsite didesnį švilpimą nei įprastai, kai Taikos ir draugystės stadiono pranešėjas skelbs Šaro pavardę. Kita vertus, „Olympiakos“ klubo darbuotojas Giannis ramina.

„Aktyviausių ir agresyviausių Pirėjo aistruolių amžius maždaug tik 18–23 metų – legendinio šaliko istorijos jie paprasčiausiai neatsimins, – šypsosi graikas. – Bet švilptelėti gali vyresnė publika.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.