Sportas

2017.02.09 15:37

Kuriamas pirmasis lietuviškas futbolo žaidimas

LRT.lt 2017.02.09 15:37

Futbolo žaidimų mėgėjų laukia naujiena – kuriamas pirmasis lietuviškas strateginis futbolo žaidimas mobiliesiems įrenginiams, pranešime spaudai skelbia Lietuvos futbolo federacija (LFF). Žaidimo kūrėjai jau dabar kviečia registruotis testinės žaidimo versijos išbandymui.

Praėjusiais metais kilusi idėja žingsnis po žingsnio virsta žaidimu „Legendos“ bendradarbiaujant Lietuvos futbolo federacijai (LFF) ir žaidimo kūrėjams „SneakyBox“.

Pasak LFF prezidento Edvino Eimonto, inicijuoti žaidimo kūrimą nutarta atsižvelgus į LFF strategiją bei mokslinių tyrimų rezultatus, kurie rodo jog vaizdo žaidimai ir panašios inovacijos gali paskatinti susidomėjimą futbolu.

„Nutarėme pažiūrėti į kompiuterinių žaidimų ir sporto santykį iš kitos pusės. Pavyzdžiui, FIFA žaidimus pasaulyje žaidžia milijonai ir tyrimais nustatyta, jog tai didina esamų lygų ar žaidėjų žinomumą. – sakė E. Eimontas. – Savo ruožtu norime, jog būtų labiau žinomi lietuviški veidai ir pagal savo strategijoje užsibrėžtas vertybes ieškome inovatyvių sprendimų. Tikimės, jog pirmasis toks žaidimas padės geriau pažinti tiek esamus futbolininkus, tiek praeities legendas ir apskritai populiarinti Lietuvos futbolą.“

Su istoriniu aspektu susietas žaidimo pavadinimas „Legendos“ pasirinktas neatsitiktinai – šiemet sukanka 95-eri nuo pirmojo Lietuvos futbolo čempionato starto. Numatoma, jog pilnoje žaidimo versijoje bus galima rinktis iš daugiau pusantro šimto Lietuvos futbolo asmenybių iš įvairių laikmečių – nuo tarpukario iki šių dienų.

„Legendų“ kūrėjai atskleidė žaidimo koncepciją – tai bus strateginis vadybinio (menedžerio) tipo žaidimas, kurį bus galima žaisti naudojant mobiliems įrenginiams skirtą programėlę „Android“ arba „iOS“ („Apple“) operacinėse sistemose.

Programos kūrimą atliekančios „SneakyBox“ projektų vadovas Edgaras Abromavičius teigė, kad naujas žaidimas turėtų patikti skirtingo amžiaus vartotojams: „Sieksime įtraukti tiek vyresniąją kartą, tiek jaunąją, kuri dabar mato mūsų futbolininkus. Pavyzdžiui, anūkas su seneliu galės kartu naudoti programėlę, kurioje senelis galės atpažinti savojo laikmečio herojus.“

Nekantriausieji išbandyti žaidimą gali registruotis jo svetainėje ir pirmieji sužinoti apie bandomąją (beta) versiją. Oficialiai pristatyti žaidimą numatoma pavasarį.