Sportas

2017.02.08 06:51

„Zenit" puolėjas J. Timma: Vilniuje norime iškovoti pergalę

ELTA 2017.02.08 06:51

Sankt Peterburgo „Zenit" (Rusija) krepšinio komandos puolėjas Janis Timma pasistengs vėl tapti galvos skausmu Vilniaus „Lietuvos ryto" komandos gynybai. Pirmajame Europos taurės antrojo etapo mače Rusijoje 201 cm ūgio latvis pataikė penkis tritaškius ir iš viso surinko 27 taškus.

Sausio 11 dieną vykusiame mače Sankt Peterburgo komanda triumfavo 88:79, o trečiadienį vilniečiams reikės panaikinti tarpusavio rungtynėse atsiradusią devynių taškų prarają, skelbia sostinės klubo interneto svetainė.

Prieš vakarinę „Zenit" treniruotę „Siemens" arenoje J. Timma atskleidė, kad visada su malonumu grįžta žaisti į Lietuvą – latvis prisimena mūsų šalyje vykusį Europos jaunių (iki 18 metų) čempionatą, kuriame jo šalies komanda pasidabino bronzos medaliais.

Vėliau snaiperis buvo pakviestas NBA naujokų biržoje, sulaukė galimybės debiutuoti savo šalies nacionalinėje komandoje bei 2015 metais tapo perspektyviausiu Vieningosios lygos krepšininku.

„Vilnius - gražus miestas, man čia viskas patinka. Lietuva yra netoli Latvijos, tad jaučiuosi beveik kaip namuose", – kalbėjo puolėjas.

Neseniai J. Timma patyrė traumą, tačiau tikino, kad lemiamam mūšiui „Siemens" arenoje bus pasiruošęs, o „Zenit" stengsis negalvoti apie turimą devynių taškų pranašumą.

„Viskas gerai, esu pasirengęs žaisti. Į mūsų turimą persvarą nekreipsime dėmesio, kadangi rungtynės prasidės esant rezultatui 0:0. Norime iškovoti pergalę", – kalbėjo J. Timma.

„Zenit" strategas Vasilijus Karasiovas teigė, kad nemažą reikšmę Vilniaus komandos žaidimui turi aktyvūs sirgaliai, kurie "uždega" ekipą.

„Visų pirma, mums, kaip ir „Lietuvos rytui", tai yra labai svarbios rungtynės. Galima sakyti, kad tai yra atkrintamosios varžybos, kadangi pralaimėjusi komanda neteks teisės varžytis toliau. Šį sezoną Vilniaus klubas žaidžia neblogai, ypatingai namuose. Kai susirenka nemažai sirgalių, žaidėjai atiduoda 100 procentų jėgų. Greičiausiai daugiausiai problemų turėsime po krepšiu, kadangi #Lietuvos rytas" turi tris gerus aukštaūgius, kurie mūsų puolėjus lenkia svoriu, ūgiu, todėl teks tai kažkaip kompensuoti. Bandysime juos pranokti žaisdami greitą krepšinį", – kalbėjo V. Karasiovas.

Prieš paskutines „Zenit" rungtynes su Rygos VEF (Latvija) ekipa J. Tima patyrė traumą, o Ryanas Toolsonas rungtyniavo vos 4 minutes.

„Amerikietis patyrė kulkšnies traumą, todėl tikriausiai nerungtyniaus. Tuo tarpu Janis pasiruošęs žengti į aikštę. Be abejo, tokiose svarbiose rungtynėse norisi remtis visais žaidėjais, tačiau yra, kaip yra", – teigė V. Karasiovas.

„Zenit" treneris būsimajame mače pažymėjo ir gynybos svarbą: „Abi komandos mėgsta žaisti rezultatyviai, todėl reikės kažkaip stabdyti „Lietuvos ryto" puolimą, o mums tiesiog tereikės rinkti savo taškus puolime".