Sportas

2017.02.07 10:36

Lietuvos boksininkai olimpiečiai pasirinko skirtingus kelius

ELTA 2017.02.07 10:36

Lietuvos bokso federacija (LBF) patvirtino, kad 22-ejų metų Eimantas Stanionis pradeda profesionalo karjerą, tačiau neatmeta galimybės, kad Europos čempionas gins Lietuvos garbę 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Vienas geriausių Lietuvos boksininkų E. Stanionis pradeda profesionalo karjerą JAV ir linkime jam kuo didžiausios sėkmės. Dėkojame Eimantui už Lietuvai dovanotas pergales – Europos čempionato auksą, olimpinį kelialapį ir bokso populiarinimą. Pasikeitus Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) taisyklėms, profesionalai galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse, todėl neatmetame galimybės E. Stanionį ar kitus profesionalų ringe sėkmingai kovojančius Lietuvos boksininkus Egidijų Kavaliauską ir Virgilijų Stapulionį išvysti olimpinėse žaidynėse vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius“, – sakė Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Kitas Lietuvos olimpietis 2012 metų Londono žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas tęs karjerą olimpinio bokso ringe ir rengiasi jau trečioms karjeroje – Tokijo olimpinėms žaidynėms.

„Po ilgokos pertraukos Lietuvos bokso gerbėjai galės išvysti E. Petrauską kovojantį Lietuvoje. Olimpinis prizininkas ketina dalyvauti kovo pabaigoje Kėdainių arenoje vyksiančiame Lietuvos čempionate. Taip pat planuojame šiais metais organizuoti tarpvalstybinius Lietuvos rinktinės susitikimus su kitų šalių rinktinėmis, tarp jų ir su viena stipriausių pasaulyje Ukrainos komanda. Tikimės, kad E. Petrauskas gins Lietuvos garbę ir šiuose susitikimuose“, – teigė D. Šaluga.

Svarbiausias Lietuvos rinktinės boksininkų laukiantis šių metų startas – birželio mėnesį Ukrainoje vyksiantis Europos čempionatas. Jame bus kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į rugpjūčio mėnesį Vokietijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

„Kiekvienoje svorio kategorijoje kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos aštuoni geriausi Europos čempionato boksininkai. Daug tikimės ne tik iš praėjusiame Europos čempionate bronzos medalį iškovojusio E. Petrausko, bet ir iš kitų Lietuvos rinktinės lyderių – Edgaro Skurdelio, Tado Tamašausko ir Manto Valavičiaus. Taip pat turime gausų būrį jaunų talentingų boksininkų. Paulius Zujevas, Deividas Girulis, Tomas Olberkis bei kiti, gali sėkmingai įsilieti į Lietuvos rinktinės gretas, kaip ir praėjusiais metais Europos jaunimo čempionato prizininkais tapę Artūras Zinkovskis ir Vytautas Balsys. Lietuvoje auga stipri boksininkų karta“, – tvirtino LBF vadovas.

Lietuvos boksininkų šiais metais laukia kaip niekad įtemptas tvarkaraštis. Lietuviai dalyvaus net šešiuose įvairaus amžiaus Europos bei dvejuose pasaulio čempionatuose. Po pertraukos atnaujinamas Europos iki 22 metų amžiaus čempionatas, kuris bus puiki galimybė boksininkams iš jaunimo žengti į suaugusiųjų boksą. Paskutinį kartą prieš penkerius metus vykusiame Europos jaunimo čempionate medalius laimėjo E. Petrauskas ir E. Skurdelis. 

Lietuvoje ir šiais metais vyks tradiciniais tapę tarptautiniai turnyrai, kurie nuolat sulaukia stipriausių pasaulio boksininkų.

Kovo 6 dieną Vilniuje prasidės 12-ą kartą rengiamas olimpinio čempiono Dano Pozniako turnyras, kurį vainikuos kovo 11 dieną „Compensa“ arenoje vyksiantys finalai. Praėjusių metų D. Pozniako turnyro finalus stebėjo net 4 tūkstančiai žiūrovų. 

Jau 21-ą kartą rengiamas Algirdo Šociko turnyras, kuriame pernai kovojo net trys Rio olimpiados prizininkai, vyks gegužės 16–20 dienomis Kauno sporto halėje. 19-ą kartą organizuojamas Vitalijaus Karpačiausko turnyras vyks lapkričio 9–11 d. Panevėžio „Cido“ arenoje.