Sportas

2017.02.03 13:32

A. Palšytė – pretendentė tapti geriausia mėnesio Europos lengvaatlete

BNS 2017.02.03 13:32

Europos lengvosios atletikos asociacija (EA) paskelbė kandidatus tapti geriausiais sausio mėnesio lengvaatlečiais. Po ilgos pertraukos kandidačių sąraše atsidūrė ir lietuviška pavardė – šalies rekordą LLAF taurės varžybose pagerinusi bei geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekusi Airinė Palšytė. Lengvaatletė Vilniuje įveikė dviejų metrų aukštį.

„Patekimas tarp penkių kandidačių man buvo netikėtas, nes į šiuos rinkimus ima ne visų rungčių geriausius sportininkus, o tik tam tikrus. Jau vien patekimas tarp jų yra išskirtinis“, – dar vienu įvertinimu džiaugėsi A. Palšytė.

Praėjusiais metais šuolininkė į aukštį buvo išrinkta geriausia Lietuvos lengvaatlete, tačiau tarptautinis įvertinimas jai būtų mielesnis.

„Smagu, kai tampi geriausia Lietuvos lengvaatlete, bet kai esi pripažinta Europiniu mastu, tai dar didesnis įvertinimas. Žinoma, mėnesis yra ne metai, bet tai parodo, kad per tokį trumpą laiką sugebėjau parodyti tokį rezultatą, kuris buvo vertas, kad atsidurčiau tarp penkių geriausių“, – sakė A. Palšytė.

Geriausia mėnesio lengvaatlete taip pat pretenduoja tapti pasaulio iki 20 metų penkiakovės rekordą pasiekusi ukrainietė Alina Šuk, 60 m ir 200 m rungtyse geriausius Europos sezono rezultatus užfiksavusi vokietė Rebekka Haase, antrą europiečių rezultatą istorijoje 5000 m bėgime pasiekusi britė Laura Muir bei kroso varžybas Edinburge laimėjusi turkė Yasemin Can.

Geriausiu mėnesio lengvaatlečiu vyru gali tapti britų barjerinio bėgimo specialistas Andrew Pozzi, ispanų daugiakovininkas Jorge Urena, prancūzų trišuolininkas Melvinas Raffinas, lenkų šuolininkas su kartimi Piotras Lisekas bei Čekijos rutulio stūmikas Tomašas Stanekas.

Palaikyti A.Palšytę geriausios lengvaatletės rinkimuose galite EA „Facebook“ bei „Twitter“ paskyrose. Balsavimas bus stabdomas pirmadienį 13 val. Lietuvos laiku.

EA geriausius mėnesio lengvaatlečius renka nuo 2007-ųjų. Pastarąjį kartą šiuose rinkimuose Lietuvos sportininkas triumfavo prieš beveik trejus metus – geriausiu 2014-ųjų balandžio lengvaatlečiu tapo disko metikas Virgilijus Alekna.