Sportas

2017.02.02 21:37

V. Garastui „Žalgirio“ arenoje plojo 12 tūkst. krepšinio mylėtojų

15min.lt2017.02.02 21:37

Vladui Garastui jau seniai neplojo tiek daug krepšinio mylėtojų. Lietuvos krepšinio legenda griausmingai pasitinka 85 metų jubiliejų. Garsusis treneris Kaune buvo pagerbtas per ilgąją „Žalgirio“ ir „Barcelona“ rungtynių pertrauką.

Jubiliejų V. Garastas švęs vasario 8-ąją, bet kitą savaitę žalgiriečiai Eurolygos mačą žais išvykoje su Pirėjo „Olympiakos“, todėl Lietuvos čempionai strategą nusprendė pasveikinti iš anksto.

„Žalgirio“ arenoje prigeso šviesos, o aikštės centre atsistojęs V. Garastas vaizdo kube stebėjo jam skirtą klipą.

„Su gimtadieniu, treneri!“ – skelbė užrašas jame. „Ačiū! Ačiū!“ skandavo ir tūkstančiai dėl V. Garasto per pertrauką neišsiskirsčiusių žiūrovų, kurių iš viso susitikimą su „Barca“ stebėjo 12,4 tūkst.

„Valiooooo!“ – sveikinimą vainikavo vieningas žaliai baltų sirgalių armijos šūksnis.

„Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas aprengė V. Garastą specialiai jam pasiūtu „Žalgirio“ švarku ir įteikė kalaviją – galingų pergalių simbolį.

Trečiadienį vyks dokumentinio filmo apie V. Garastą „Vladas Garastas. Komandos tėvas“ premjera.

V. Garastas su „Žalgiriu“ triskart laimėjo SSRS čempionato auksą 1984, 1985 ir 1986 metais. Šie laikai pakrikštyti „Aukso karštlige“.

1986-aisiais jo vadovaujami žalgiriečiai laimėjo tarpkontinentinę Joneso taurę. Vadovaudamas Lietuvos rinktinei, V. Garastas pasidabino bronzos medaliu 1992-ųjų ir 1996-ųjų olimpinėse žaidynėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt