Sportas

2017.02.01 10:45

„Lietuvos ryto“ misija Jeruzalėje – sustabdyti A. Stoudemire`ą ir nepaleisti ketvirtfinalio

15min.lt 2017.02.01 10:45

Vilniaus „Lietuvos ryto“ trečiadienį laukia svarbus mūšis Europos taurėje. Jeruzalėje vilniečiai susitinka su Amare`o Stoudamire`o „Hapoel“ ekipa. Tomo Pačėso auklėtiniai šią savaitę negali nei užsitikrinti vietos ketvirtfinalyje, nei jos prarasti, tačiau pralaimėjimas rimtai aptemdytų „Lietuvos ryto“ galimybes.

„Lietuvos ryto“ komandos vyr. treneris Tomas Pačėsas pabrėžė, kad Europos taurės „Top 16“ grupės mače prieš Jeruzalės „Hapoel“ jo auklėtiniai turės sulaikyti varžovų lyderį Curtį Jerrelsą bei neleisti pajausti žaidimo puolėjui Amare`ui Stoudamire`ui.

„Manau, pirmose rungtynėse didžiausia problema buvo tempo ir ritmo kontroliavimas. Bus labai sunku vėl taip pat gerai žaisti pirmoje susitikimo dalyje, nes „Hapoel“ savų žiūrovų akivaizdoje rungtyniauja užtikrintai.

Pagrindinis mūsų tikslas – sulaikyti varžovų įžaidėją C. Jerrelsą ir neleisti jam įsisiautėti. Amerikiečio rankose – visas „Hapoel“ žaidimas, jis daug rizikuoja ir mėgsta atakuoti krepšį“, – kalbėjo treneris.

Anot T. Pačėso, vis didesnę grėsmę varžovų gynybai pradeda kelti ir garsusis puolėjas A. Stoudamire`as.

„Turėsime apriboti varžovų snaiperių žaidimą, dabar geresnę sportinę formą demonstruoja ir A. Stoudamire`as, kuris keleriose rungtynėse pelnė po dvidešimt taškų.

„Hapoel“ gretose – daug patyrusių krepšininkų. Tai – T. Petersonas, Y. Halperinas, L. Eliyahu, T. Kinsey, M. Hairstonas. Manau, kad Europos taurėje Jeruzalės komanda žaidžia daug geriau nei Izraelio čempionate, nes neprivalo aikštėje vienu metu laikyti du krepšininkus su šios šalies pasu.

Mes esame fiziškai ir emociškai pasiruošę, svarbiausia – turėsime laikytis rungtynių plano“, – sakė T. Pačėsas.

Sausio 4 dieną Vilniuje „Hapoel“ šventė pergalę 80:76.

Šįkart vilniečiams pergalė itin reikalinga, nes Sankt Peterburgo „Zenit“ taip pat turi dvi pergales ir pretenduoja į ketvirtfinalį.

Tačiau Jeruzalės ekipai pergalė atvertų kelią į kitą etapą. Jeigu kitose rungtynėse „Zenit“ patirtų pralaimėjimą prieš „Nižnij Novgorod“, Izraelio klubas dar ir užsitikrintų pirmąją vietą grupėje.

Kad ir kaip pasibaigtų kova Izraelyje, paskutiniame ture Vilniuje „Lietuvos ryto“ lauks lemiamos rungtynės su Sankt Peterburgo klubu.

Vieta

Komanda

Rungt.

Perg.

Pral.