Sportas

2017.01.31 22:24

Rusai nenori skirtis su nesąžiningai iškovotais olimpiniais medaliais

DELFI.lt 2017.01.31 22:24

Nė vienas Rusijos sportininkų, kurių rezultatus 2008-ųjų Pekino olimpinėse žaidynėse ir 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse anuliavo Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC), nepasekė jamaikiečio Usaino Bolto pavyzdžiu ir nesąžiningai iškovotų medalių negrąžino.

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad dėl bendražygio Nesta Carterio prasižengimo – dopingo vartojimo – 2008-ųjų Pekino olimpiados 4 po 100 metrų estafečių bėgimo aukso netenka garsusis Jamaikos sprinteris U. Boltas.

Be abejo, bėgimo žvaigždė nebuvo patenkinta, tačiau ilgai nedvejojo ir medalį nusprendė sugrąžinti IOC.

Visiškai kitos pozicijos laikosi Rusijos sportininkai, iš kurių dėl įvairaus dopingo vartojimo atimti net 13 Pekine ir 5 Londone iškovoti apdovanojimai. Rusai atiduoti savo iškovotų prizų kol kas neprisiruošė ir nežinia, ar tai padarys.

„Nė vienas iš Rusijos sportininkų, kurių rezultatus anuliavo IOC, kol kas nepasekė J. Bolto pavyzdžiu ir neatidavė savo apdovanojimo“, – TASS informavo Rusijos olimpinio komiteto teisės skyriaus vadovė Aleksandra Briliantova.

Pažymėtina, kad anuliavus rusų rezultatus į aukštesnes vietas pakilo ir Lietuvos sportininkai.

Diskvalifikavus rusų imtynininką Chasaną Barojevą, lietuviui Mindaugui Mizgaičiui turi atitekti Pekino olimpiados sidabras, o diskvalifikavus septynkovininkę rusę Tatjaną Černovą, Austrai Skujytei turėtų būti įteiktas jai priklausęs Londono olimpinių žaidynių bronzos apdovanojimas.