Sportas

2017.01.31 12:46

Vilniaus „Žalgirio“ sporto direktorius: komplektacijos tikslas – išvengti klaidos

LRT.lt 2017.01.31 12:46

Vilniaus „Žalgirio“ pasiruošimas naujo sezono kovoms jau įsibėgėjo, futbolininkai pradėjo ketvirtą pasirengimo savaitę. Savo ruožtu klubo sporto direktorius Mindaugas Nikoličius taip pat pluša atsiraitojęs rankoves ir siekia suburti komandą, kuri peržengs antrą UEFA Čempionų lygos atrankos etapą ir džiugins sirgalius pergalėmis vietiniame fronte, rašoma žalgiriečių internetinėje svetainėje.

Anot M. Nikoličiaus, klubas siekia atsargiai rinktis žaidėjus, kurie yra patikrinti ir suteiksiantys treneriui Valdui Dambrauskui daugiau opcijų manevrams taktinėse schemose. Be to, Vilniaus ekipa, nepaisant taisyklės, jog Europos Sąjungos piliečiai nebus laikomi legionieriais, greičiausiai taps dar labiau lietuviškesnė.

„Žalgirio“ sporto direktorius taip pat apibendrino Darvydo Šerno sugrįžimą, komplektacijos tikslus bei pakomentavo Austrijos žiniasklaidoje pasirodžiusias naujienas dėl austro Marco Sahaneko bei potencialaus naujoko iš Burundžio Papy Faty.

– Į komandą po vienerių metų pertraukos sugrįžo D. Šernas. Kokios su juo yra siejamos perspektyvos?

– Labai džiaugiamės, kad jis sugrįžo, nes tai žaidėjas, kurį jau puikiai pažįstame. Žinome, ko iš jo laukti ir tikėtis. Nors jam jau 32-eji, bet bendraujant su juo jauti, kad žaidėjas dar turi labai daug ambicijų. Tai šiuo metu mums yra svarbiausia. Tos ambicijos yra susijusios tiek su klubu, tiek ir su juo pačiu. Šioje vietoje viskas labai gerai sutapo. Jis su komanda treniravosi nuo pat pasirengimo pradžios ir yra puikiai pritapęs žalgiriečių kolektyve. Mes iš jo labai daug tikimės ir jis suteiks treneriams daugiau universalumo pasirenkant komandos sudėtį rungtynėse. Darvydas visus šiuos metus praleis Vilniuje.

– Nuo kito sezono Lietuvos čempionate Europos Sąjungos piliečiai nebus laikomi legionieriais. Kaip klubas, komplektuodamas sudėtį, atsižvelgia į šį aspektą?

– Šiai dienai tam tikra prasme turime keturis naujokus. Į klubą iš nuomos sugrįžo Georgas Freidgeimas ir Tautvydas Eliošius, atvyko Rolandas Baravykas ir dabar – Darvydas Šernas. Pasikeitus taisyklėms ir Europos Sąjungos piliečiams netekus legionierių statuso, mūsų komanda netgi lietuviškėja – mums šie pokyčiai ne tokie aktualūs. Greičiausiai komandoje bus mažiau užsienio valstybių piliečių negu praėjusiame sezone.

– Sirgaliai nuogąstauja dėl to, jog kol kas nedaug futbolininkų papildė klubą. Kokios yra komandos komplektavimo gairės ir kokių pozicijų žaidėjai vis dar aktualūs?

– Komplektavimo tikslas – išvengti klaidos. Mes labai atsakingai renkamės, kurie žaidėjai papildys klubą. Tuos keturis žaidėjus, sugrįžusius po nuomos arba atvykusius, labai gerai pažįstame ir žinome jų galimybes. Tikimės juos mūsų taktinėse schemose padaryti dar geresniais. Su šių keturių žaidėjų atvykimu komplektacija nėra baigta, nes klubą iki transferų lango pabaigos idealiai turėtų papildyti dar bent du žaidėjai. Šiuo metu aktyviai ieškome futbolininko, galinčio žaisti vidurio saugo pozicijoje, savotiško „šešto“ ir „aštunto“ numerio, kuris agresyviai perimtų kamuolius ir kurtų atakas, būtų geras su kamuoliu. Jo funkcija komandoje – sudaryti konkurenciją Mantui Kukliui ir Slavko Blagojevičiui. Taip pat ieškome puolėjo.

Fkzalgiris.lt nuotr.

Šiais metais norime būti labiau lankstūs žaidimo kūrimo prasme, rungtynių metu keisti taktikas, turėti keletą puolėjų. Treneris yra išreiškęs pageidavimą, kad komanda galėtų žaisti įvairiais išsidėstymais: 4-4-2, 4-3-3, 4-2-3-1. Dėl to procesas, norint užpildyti tas dvi vietas, yra labai sudėtingas – norime išvengti klaidos. Jų komplektacijoje dažnai arba kartais pasitaiko, jų visiškai išvengti yra neįmanoma, bet stengiamės surinkti maksimalią informaciją. Tam tikri futbolininkai, kuriuos norėjome įsigyti, turėjo kontraktus su klubais, todėl derybų procesas užtrunka, nes tai – trijų šalių susitarimas.

Dar vienas svarbus aspektas – nuoseklumas. Reikia atsirinkti tinkamus žaidėjus, išvengti klaidos. Išvyko Marius Žaliūkas, jį pakeitė Georgas Freidgeimas, vietoje Jorge`o Chulos – Rolandas Baravykas, Darvydas Šernas atėjo vietoje Lino Pilibaičio. Liko pakeisti dar du žaidėjus – Andriją Kaludjerovičių ir Mariną Matošą. Į stovyklą vyksta ir Tautvydas Eliošius, kurio galutinis likimas paaiškės po jos.

– Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, jog „Žalgiris“ domėjosi Vienos FAC klubo saugu – austru M. Sahaneku. Kodėl nepavyko su juo pasiekti susitarimo?

– Marco Sahanekas mus labai rimtai domino ir mes buvome pasiekę su juo susitarimą, kuris liečia jo asmenines sąlygas. Taip pat kalbėta su jo dabartiniu klubu, derėtasi dėl išpirkos sumos. Visgi Austrijos klubas nusprendė, kad už bet kokią kainą žaidėjo neatiduos, nes jis – kertinis žaidėjas, komandos lyderis, norint jiems išlikti lygoje. Šiuo atveju nebuvo galimybių jo įsigyti. Futbolininko kontraktas baigiasi birželį, tad turime penkis mėnesius jį toliau stebėti ir galutinai nuspręsti, ar norime, jog jis klubą papildytų vasaros transferų lango metu. Buvo ir kitų kandidatų, kuriuos norėjome matyti komandoje, bet aukšto profilio žaidėjus labai sudėtinga privilioti į Lietuvą.

– Pasirodžius naujienai apie potencialų naujoką P. Faty, sirgaliams kilo klausimų, ar šis futbolininkas šiuo metu neturi bėdų su sveikata.

– Puikiai žinome Papy Faty priešistorę – galbūt ne viskas, kas skelbiama spaudoje, yra tiesa. Esame įsitikinę, kad žaidėjo lygis yra aukštas, tačiau jo peržiūra prasidės Vilniuje, kur jam bus atlikti išsamūs medicininiai tyrimai. Tik gavus iš medikų tūkstančio procentų garantiją, kad jis gali sportuoti ir yra sveikas, futbolininkas vyks su komanda į stovyklą Turkijoje. Jeigu bus bent menkiausios abejonės, kad kažkas yra negerai, su juo iš karto bus atsisveikinta. Tada žaidėjas negaus šanso pasirodyti su komanda Turkijoje.