Sportas

2017.01.30 13:45

Savaitgalį Druskininkuose vyks olimpinis žiemos festivalis

ELTA2017.01.30 13:45

Vasario 4 dieną Druskininkuose vyks LTeam olimpinis žiemos festivalis, pateikiantis didžiulę žiemos sporto šakų ir pramogų programą.

„Olimpinis žiemos festivalis yra renginys, kuris kasmet auga visomis prasmėmis – tiek programa, tiek rungčių įvairove, sudėtingumu bei dalyvių skaičiumi. Šiemet vyks net 11 sporto šakų varžybos, o rungčių bus dar daugiau, tikimės sulaukti virš 6 tūkst. žiemos sporto gerbėjų“, – teigė festivalį organizuojančio Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas.

Sostinėje itin populiarių „Vilnius Challenge“ multisporto varžybų organizatoriai šiemet pirmą kartą prisijungs prie LTeam olimpinio žiemos festivalio ir surengs „Winter Challenge“ varžybas. Visiškai naujo ir dar niekada Lietuvoje nevykusio renginio dalyvių laukia daug intrigos ir netikėtumų, nes rungčių sąrašas bus koreguojamas priklausomai nuo oro sąlygų.

„Labai laukiu šio renginio, tikiuosi įdomių rungčių, kokių nebūna vasarą. Nemanau, kad rungtys bus sunkesnės nei vasarą, bet pačios varžybos bus kitokios, įvairesnės, mažiau nuspėjamos, – apie būsimą iššūkį kalbėjo daugkartinė Lietuvos orientavimosi kalnų dviračiais čempionė bei 2016 metų „Vilnius Challenge“ mišrių porų nugalėtoja Ramunė Arlauskienė. – Džiaugiuosi, kad bus įtrauktos ir žiemos sporto šakos, pagaliau galėsiu išnaudoti savo orientavimosi slidėmis įgūdžius, o tiems „Winter Challenge“ dalyviams, kurie nemoka slidinėti, dar yra pakankamai laiko išmokti.“

Vienas iš „Vilnius Challenge“ ir „Winter Challenge“ sumanytojų Vytenis Benetis atskleidė, kad suplanuotos trys skirtingo lygio trasos – 30 km trasa bus skirta profesionalams, 15 km – mėgėjams, o dar viena nesudėtinga 5 km distancija bus skirta žiūrovams.

„Profesionalų trasoje tikimasi sulaukti tų, kurie rinkosi sudėtingiausias trasas „Vilnius Challenge“ renginyje vasarą, o mėgėjų trasa suplanuota taip, kad ją įveikti galės visi aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys ar unikalius nuotykius patirti norintys asmenys, – teigė V. Benetis. – Tai multisporto varžybos, todėl trasose bus apjungiamos įvairios sporto šakos ir rungtys, pavyzdžiui: dviračiai, bėgimas, įvairios kliūtys, orientavimosi užduotys, lipimo virvėmis trasos. Jeigu netrūks sniego – viena įdomiausių rungčių bus orientavimasis kalnų dviračiais ir slidėmis netoli Druskininkų esančiuose vaizdinguose pušynuose.“

Norintys įveikti profesionalų ir mėgėjų trasas turi registruotis iš anksto. Jų dalyviams yra taikomas simbolinis registracijos mokestis. Žiūrovų trasos dalyviams iš anksto registruotis nereikia. Joje komandos narių skaičius neribojamas ir dalyvavimas yra nemokamas, todėl ji puikiai tinka draugų grupėms, šeimoms, šią trasą su suaugusiųjų priežiūra galės įveikti ir vaikai.

Pernai itin didelio susidomėjimo sulaukusių „Ledo kirčio“ varžybų vienas organizatorių Kęstutis Skrupskelis šiemet žada dar solidesnį renginį. Organizatoriams pavyko į Lietuvą pakviesti vieną ryškiausių laipiojimo ledu žvaigždžių pasaulyje, PETZL komandos atletą Robertą Jasperą, kuris renginyje atliks parodomąjį lipimą technine trasa, po to skaitys pranešimą ir ves diskusiją apie ledo laipiojimą.

„Šiemet vyks dviejų rungčių varžybos techninėje, daugiau nei 10 m aukščio lipimo trasoje bei greitojo lipimo 7 m aukščio trasoje. Tikimės, kad „Ledo kirtyje“ dalyvaus apie 100 sportininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio“, – kalbėjo K. Skrupskelis, kuris pernai pats buvo šių varžybų dalyvis, o šiemet prisijungė prie organizatorių komandos.

Pramoginės penkiakovės rungtyse dar startuos Kauno „Žalgirio“ Žalgirinis, Panevėžio „Lietkabelio“ Vėžiukas, Utenos „Juventus“ Juvė ir „LTeam“ Ąžuolas.

LTeam olimpinio žiemos festivalio metu vyks ir Lietuvos mokyklų žaidynių finalai, kuriuose varžysis 7 sporto šakų atstovai, laukiama atvykstant net 700 mokinių.

Didžiausio Lietuvos žiemos sporto renginio dalyviai galės dalyvauti „Išjudink save“ dalyvio paso programoje, kurioje gavę unikalius pasus galės rinkti antspaudus už kiekvieną išbandytą rungtį. Bent vieną antspaudą turėsiantys dalyviai bus apdovanoti atminimo medaliais ir vaišinami gėrimais, o surinksiantys penkis ar daugiau antspaudų gaus LTeam suvenyrą.

Norintiems prisijungti prie olimpinio festivalio ir gauti „Išjudink save“ dalyvio pasą, nereikia jokių specialių sportinių sugebėjimų. Pasus gaus visi iš anksto LTeam.lt puslapyje užsiregistravę žiemos sporto mėgėjai.

Programą „Išjudink save“ LTOK vykdo jau antrus metus, ja siekiama paskatinti Lietuvos žmones judėti daugiau.

LTeam olimpiniame žiemos sporto festivalyje šiemet tikimasi sulaukti 6000 dalyvių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.