Sportas

2017.01.28 12:45

Latvija dėl saugumo priežasčių nedalyvaus Europos jaunimo žiemos olimpiadoje

BNS 2017.01.28 12:45

Latvijos olimpinis komitetas (LOK) atšaukė dalyvavimą Turkijoje vyksiančioje Europos jaunimo žiemos olimpiadoje dėl nestabilios saugumo padėties toje šalyje, penktadienį pranešė pareigūnai.

„Manu, LOK vykdomasis komitetas priėmė teisingą sprendimą – nevykti į olimpiadą ir nerizikuoti sportininkų sveikata bei saugumu“, – sakė LOK prezidentas Aldonas Vrublevskis.

Europos jaunimo žiemos olimpiada vyks vasario 11–18 dienomis Erzurumo mieste Turkijos neramiame rytų regione.

Vis dėlto Europos olimpinių komitetų vykdomasis komitetas ketvirtadienį nutarė šių žaidynių neatšaukti, kad ir kokios būtų aplinkybės.

Latvijos užsienio reikalų ministerija yra paskelbusi pranešima, ragindama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Turkiją, kurioje tebegalioja nepaprastoji padėtis po pernai liepą kariškių nesėkmingai mėginto įvykdyti perversmo, o pastaruoju metu buvo įvykdyta nemažai pražūtingų teroro išpuolių.

LOK apklausė kai kuriuos jaunųjų sportininkų tėvus ir sporto federacijų pareigūnus, ir dauguma jų pasisakė, kad latvių dalyvavimas olimpiadoje būtų atšauktas, BNS sakė LOK atstovas spaudai Martinis Malmeisteras.

Latvijos delegaciją Europos jaunimo žiemos olimpiadoje turėjo sudaryti daugiau kaip 50 jaunųjų atletų, atstovaujančių devynioms sporto šakoms.

Dalyvavimą šiame renginyje taip pat jau atšaukė Vengrija, Austrija, Lichtenšteinas, Šveicarija, Belgija, Airija, Italija, Švedija, Andora, Izraelis, Kroatija, Azerbaidžanas ir Graikija.