Sportas

2017.01.26 11:59

A. Palšytė triumfavo varžybose Vokietijoje

ELTA2017.01.26 11:59

Vokietijoje vykusiose „Springer-Meeting“ uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose pergalę iškovojo Lietuvos šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

24-erių metų lietuvė vienintelė peršoko kartelę, iškeltą į 1 m 95 cm aukštį, ir pakartojo geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Šį aukštį lietuvė įveikė pirmuoju mėginimu. Vėliau mūsiškė bandė gerinti Lietuvos rekordą (1 m 98 cm) ir įveikti 2 m aukštį, bet visi bandymai buvo nesėkmingi.

Antrąją vietą užėmė kroatė Ana Šimič (1 m 92 cm), trečiąją – olimpinė čempionė ispanė Ruth Beitia (1 m 92 cm).

„Nustebinau ir save, ir trenerę, net mama po varžybų rašė, kad dar nebuvo, jog taip užtikrintai ir stabiliai atakuočiau du metrus. Pati jaučiausi taip pat, kaip ir prieš mažesnius šuolius – nebuvo didesnės įtampos, didesnės apkrovos sau. Peršokti du metrus yra pakankamai realu, tai anksčiau ar vėliau įvyks, – po varžybų sakė A. Palšytė. – Pirmas bandymas ties dviem metrais buvo geresnis nei bandymas įveikti 1 m 98 cm. Labai gaila, nes per pakartojimą mačiau, kad iškilimas buvo fantastiškas“.

Sportininkė atskleidė, kad šį sezoną ji pasitiko bandydama naujas metodikas: lietuvė pakeitė ir vieną iš svarbiausių šuolių į aukštį rungties elementų – įsibėgėjimą.

„Pirmą kartą išbandžiau naują įsibėgėjimą, kardinaliai keitėme bėgimą, įdėjome keletą naujų elementų. Visas ruduo, pasiruošimo laikotarpis, buvo skirtas tam, kad pavyktų susidraugauti su ta „naujiena“. Gerai jaučiausi su nauju įsibėgėjimu, tad pradžia visai nebloga“, – šyptelėjo A. Palšytė.

1 m 95 cm peršokusi A. Palšytė įvykdė Europos uždarų patalpų bei pasaulio čempionų normatyvus bei drauge su R. Beitia užima pirmą vietą geriausių sezono rezultatų reitinge. Dar prieš startą buvo žinoma, kad būtent lietuvės ir ispanės dvikova taps varžybų puošmena.

Praėjusiais metais „Springen Meeting“ varžybose A. Palšytei pavyko nušluostyti nosį būsimai olimpinei čempionei, o vėliau abi sportininkės atkakliai kovojo dėl Europos čempionato aukso. Vis dėlto lietuvė ir ispanė – geros draugės, o konkurencijos tarp judviejų A. Palšytė neįžvelgia.

„Visi juoktųsi pamatę, kokius sveikinimus viena kitai siuntėme (juokiasi – lengvoji.lt). Bendraujame tikrai labai šiltai, ji kelerius metus mane globodavo varžybose, kai nebūdavo trenerės. Nepasakyčiau, kad turėjo būti kažkokia kova – ji yra olimpinė čempionė, niekada nestovėsiu ir nesididžiuosiu, kad peršokau aukščiau nei olimpinė čempionė. Titulas yra titulas, jo niekas neatims“, – diplomatiškai kalbėjo A. Palšytė.

Varžybose dalyvavo devynios sportininkės.

Praėjusiais metais A. Palšytė taip pat tapo šių varžybų nugalėtoja, o 2015 metais buvo antra.

Šeštadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, tačiau dėl starto jose šalies rekordininkė vis dar nėra apsisprendusi.

„Visai neblogai jaučiausi šiose varžybose ir žinau, kad gali būti šiek tiek geriau. Pažiūrėsiu, kaip jausiuosi rytoj, ar spėsiu atsistatyti. Jei taip – galbūt LLAF taurės varžybose pasidaryčiau „treniruotę“. Vasario 11 dieną , jei nepasikeis mūsų trenerės planai, laukia komercinės varžybos, o tada jau Lietuvos čempionatas, kur bandysime vieną iš pirmų formos pikų“, – planais pasidalijo A. Palšytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.