Naujienų srautas

Sportas2017.01.23 20:10

Kodėl Dakare sėkmingai pasirodė tik vienas lietuvių ekipažas

Šių metų Dakaro ralis sukėlė labai daug diskusijų. Daug tikėtasi iš Benedikto Vanago ekipažo, tačiau sudėtingiausios pasaulio lenktynės šiemet jam, kaip ir Vaidoto Žalos komandai, buvo neįveikiamos. Kodėl sėkmingai Dakare pasirodė tik vienas lietuvių ekipažas? Ar kada pateksime į pirmąjį Dakaro dešimtuką?

Sunkiausiu pasaulyje bekelės maratonu laikomas Dakaro ralis šiais metais buvo kupinas įvairiausių netikėtumų. Nors iš trijų lietuvių ekipažų finišavo tik vienas, šiemet pasiektas visų laikų geriausias Baltijos šalių lenktynininkų rezultatas.

Visą 9 tūkst. kilometrų distanciją Pietų Amerikos dykvietėmis įveikęs lietuvis Antanas Juknevičius bendrojoje automobilių įskaitoje užėmė 21 vietą. Dar būdamas kitame žemyne ir laukdamas paskutiniojo Dakaro etapo, A. Juknevičius kartu su savo šturmanu Dariumi Vaičiuliu įspūdžiais dalijosi ir į klausimus atsakė specialiai laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ žiūrovams. Gerai nusiteikęs ekipažas jau tada žinojo, kaip apibūdinti sėkmės dalyvaujant tokiose lenktynėse komponentus.

Visgi labai daug vilčių Lietuvoje dar prieš šių metų Dakarą buvo dedama į „General Financing Team Pitlane“ komandos ekipažą. Jo pilotas B. Vanagas Dakare dalyvavo penktą kartą, tačiau šis buvo nesėkmingas. Ekipažui finišuoti nepavyko. Vos Lietuvą pasiekus oficialiam patvirtinimui, kad jiems ralis jau baigtas, pasigirdo įvairiausių kalbų – neva techninis gedimas, kuris ir pakišo koją daug žadėjusiam Dakaro dalyviui, buvo piloto klaida. Ne sykį kartu su B. Vanagu lenktyniavę bendražygiai jo teisti neskuba.

Buvęs Lietuvos visureigių pravažumo čempionato nugalėtojas Merkys Saukevičius pasakoja, jog išties visureigių sporte dažnai pasitaikančius gedimus galima suklasifikuoti į atsitiktinius techninius ir tuos, kuriuos nulemia vairuotojas.

Tad ko trūko, kad automobiliai būtų buvę parengti šių metų Dakaro gamtinėms sąlygoms?

Būtent purvas greičiau sutvarkyti trasoje atsiradusius gedimus sutrukdė ir trečiajam lietuvių ekipažui – V. Žalos vairuojamam „Seat Leon Dakar“ automobiliui. Kaprizus rodyti jis pradėjo dar varžybų pradžioje, o paskutinį kvapą išleido ketvirtajame varžybų etape.

Daug diskusijų įpusėjus Dakarui sukėlė ir organizatorių elgesys. Penktajame etape nemažai lenktynininkų pasiklydo ir dalis lyderių finišavo neįveikę trečiojo patikros punkto. Pagal reglamentą už tai turėtų būti skiriama bauda, tačiau organizatoriai padarė išimtį. A. Juknevičius ir jo kolegos iš „South racing“ komandos patikros punktą įveikė, tačiau jo ieškodami prarado beveik valandą. Dėl šio rengėjų sprendimo buvo pateiktas skundas. Vis dėlto tiek ralį įveikęs lietuvis, tiek kiti lenktynininkai supranta, kad privilegijos lyderiams – neatsiejama šio žaidimo dalis.

Plačiau žiūrėkite laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi