Naujienų srautas

Sportas2017.01.21 11:21

G. Scheidt neatstovaus Brazilijai

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvos komandos vėliavnešės Gintarės Scheidt ir brazilo Roberto Scheidto bučiniai skleidė meilės bangas Glorijos marinoje, kur du garsūs buriuotojai kovojo dėl olimpinių medalių. Tada nebuvo atsakymų, kas bus toliau, ar jie tęs titulais nusagstytas karjeras? Ir štai atėjo 2017-ieji.

Atstovauti Brazilijai neplanuoja

G. Scheidt ne kartą girdėjo pasiūlymą – kodėl nepabandžius plaukti vienu laivu drauge su savo vyru? Tai būtų svajonių duetas „Nacra 17“ klasėje – katamaranu plaukiančių mišrių porų varžybose, kurios pirmą kartą olimpinėje programoje pasirodė pernai Rio de Žaneiro žaidynėse. Brazilijos buriavimo legenda, penkių olimpinių medalių, iš jų dviejų aukso, laimėtojas, 43 metų R. Scheidtas ir 2008 metų olimpinė vicečempionė, 34 metų G. Scheidt galėtų sudaryti auksinį duetą 2020 metais Tokijoje.

Tačiau mišrių porų buriavimo varžybose olimpinėse žaidynėse gali varžytis tik vienos šalies atstovai, o Kaune užaugusiai Gintarei ši mintis netinka. „Daug buriuotojų labai piršo mums šią buriavimo klasę, juo labiau kad mūsų amžiuje ji tiktų – būtų lengviau fiziškai. Tačiau vienam mūsų – tikriausiai man – reikėtų pakeisti šalį. Aš į kalbas nėjau. Be to, galbūt ir nelabai gerai būtų vyrui ir žmonai plaukti viename laive“, – kalbėdama su 15min nusijuokė G. Scheidt, su vyru iš Brazilijos auginanti du sūnus.

Nežinojo ką daryti, kol sulaukė skambučio

Vis dėlto meilė buriavimui niekur nedingo, o apie karjeros pabaigą rimtai svarstęs R. Scheidtas jau išplaukė į naujus vandenis. Rio olimpinėse žaidynėse likęs per žingsnį nuo medalio – ketvirtas „Laser“ klasėje, jis rado naują iššūkį sau ir prie Majamio krantų jau buriuoja kategorijoje, kurioje niekada nestartavo iki šiol – „49-er“. Prieš tai kelerius metus buriavęs vienas, R. Scheidtas suvienijo jėgas su Gabrieliu Borgesu.

Brazilų dueto oficialus debiutas įvyks sausio 22 dieną per pasaulio taurės etapą Majamyje. Plaukimas didesniu, greitesniu laivu reikalauja kitų strategijų, o tai patinka R. Scheidtui. „Daug žmonių klausė manęs, kodėl nusprendžiau toliau buriuoti, – Brazilijos žiniasklaidai sakė šešeriose olimpinėse žaidynėse jau dalyvavęs R. Scheidtas. – Tiesa yra tokia, kad myliu tai, ką darau. Man patinka buriuoti, turėti naują iššūkį gyvenime, tikslą, dėl kurio kovočiau. Visada noriu tobulėti, pažinti buriavimą dar geriau, tai mane motyvuoja. Visada įsivaizdavau, kad Rio bus mano paskutinės varžybos. Kelias savaites po olimpiados nežinojau, ką darysiu toliau. Tada man paskambino Gabrielis ir paklausė, ar nenorėčiau pabandyti „49er“. Pagalvojau: kodėl nepabandžius naujos kategorijos? Dar turiu ugnies savyje, o nauja kategorija yra nauja motyvacija. Eisime pirmyn ir pažiūrėsime, kaip viskas susiklostys, kol nuspręsime, ar šis pabandymas gali pavirsti nauju olimpiniu etapu.“

Mintys sukasi apie sugrįžimą

Kol R. Scheidtas bando naujus vandenis, jo žmona lengvai dreifuoja ant sausumos Italijoje prie Gardos ežero, kur prieš septynerius metus įsikūrė buriuotojų pora. Po Rio olimpinių žaidynių, kuriose Lietuvos olimpinės rinktinės vėliavnešė užėmė septintąją vietą, geriausia šalies buriuotoja save atiduoda vaikams – septynerių metų Erikui ir trejų Lukui. „Džiaugiuosi motinyste – tuo, ko iki olimpinių žaidynių man labai trūko, – sakė G. Scheidt. – Niekur nekeliauju, būnu namuose. Po olimpiados visada norisi ramybės.“

Ji jau dusyk buvo prakalbusi apie karjeros pabaigą, kai gimė pirmasis, o paskui ir antrasis sūnus. Prieš pat Rio olimpines žaidynes ji prašė neužduoti klausimo, ar tai paskutinės elitinės varžybos jos karjeroje. Ir dabar trejose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi 2012 metų pasaulio čempionė „Laser Radial“ klasėje dar nėra tvirtai apsisprendusi, ar dar kartą sugrįš į buriavimo lenktynes. Tačiau, kol svarstyklės viename sakinyje svyruoja, kitame vis aiškiau krypsta Tokijo link, kur vyks 2020 metų olimpinės žaidynės.

„Jeigu niekas per daug nepasikeis, aš sugrįšiu, – sakė G. Scheidt. – Tikrai nesiryšiu buriuoti visu 100 procentų ketverius metus iki olimpinių žaidynių. Visu pajėgumu sportuočiau vėliau, nes ilgai dirbti 100 procentų yra labai sudėtinga, kai gyvename užsienyje, kur nėra artimųjų, o reikia rūpintis vaikais. Kiekviena kelionė į varžybas kelia daug organizacinių ir logistinių rūpesčių šeimai, juo labiau kad vyras dar tęsia karjerą. O kol kas norisi ramybės.“

Tai dar viena priežastis, kodėl G. Scheidt neketina bandyti savęs jau minėtoje „Nacra 17“ klasėje. Ten katamarano konstrukcija po Rio keičiasi kartu su pačiu buriavimu – dėl švertų laivas buriuojant į vėją kyla virš vandens. „Taip buriavimas šiuo katamaranu taps dar pavojingesniu ir ekstremalesniu. Tikrai neskirtas mamai“, – sakė ramia motinyste vėl besimėgaujanti buriuotoja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi