Sportas

2017.01.19 09:25

„Manchester United“ pagal pajamas nukarūnavo „Real Madrid“ klubą

BNS2017.01.19 09:25

„Manchester United“ santykinės nesėkmės futbolo aikštėje neatspindi klubo finansiniai rodikliai: pirmą kartą per daugiau nei dešimtmetį šis klubas pagal pajamas atsidūrė „Deloitte“ sudaryto 2015–2016 metų sezono „Football Money League“ sąrašo pirmoje vietoje.

Paskutinį kartą po 2003–2004 metų sezono pirmavęs „Manchester United“ per praėjusį sezoną gavo 689 mln. eurų pajamų ir nurungė pastarųjų 11 metų karaliavusį „Real Madrid“. „Deloitte“ vyresnysis konsultantas Timas Bridge`as sako, kad yra vienas dalykas, padėjęs šį sezoną „neblizgėjusiam“ klubui patekti į viršūnę.

„Būtent „Manchester United“ komercinė galia nuvedė juos į sąrašo viršūnę“, – sakė jis.

Antroje vietoje atsidūręs „Real Madrid“ per praėjusį sezoną gavo 620,2 mln. eurų, o trečioje vietoje – tik 100 tūkst. eurų mažiau gavusi „Barcelona“. „Bayern Munich“ liko ketvirtas, o penktoje vietoje atsidūrė pirmą kartą į penketuką patekęs „Manchester City“, į šeštą vietą išstūmęs „Paris Saint Germain“.

Tiesa, ekspertai pažymi, kad „Manchester United“ karūnavimas bus trumpalaikis, nes klubas nepateko į kitą Čempionų lygos sezoną.

Visi aukščiausio lygio klubai gavos 7,4 mlrd. eurų pajamų, kas yra 12 proc. daugiau nei pernai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.