Naujienų srautas

Sportas2017.01.17 07:56

Minios žmonių pasitiktas A. Juknevičius: šis kartas – ypatingas

LRT.lt 2017.01.17 07:56

Dakaro ralis pakerėjo Lietuvą – jei krepšinį galima vadinti antrąja religija, tai sunkiausiomis automobilių sporto varžybomis pasaulyje vadinamas maratonas rimtai pretenduotų į trečiosios titulą. Būtent taip galėjo pasirodyti bet kuriam įprastai ramią pirmadienio naktį užsukus į Vilniaus oro uostą – čia minios gerbėjų, draugų, žiniasklaidos atstovų ir šeimos narių pasitiko Baltijos šalių rekordą pagerinusius Antaną Juknevičių ir Darių Vaičiulį, rašoma pranešime spaudai.   

Vienintelis kankinančių varžybų finišą pasiekęs lietuviškasis „CRAFT Bearings“ tandemas padovanojo šaliai šventę. Beveik dvi savaites prie televizijos ir kompiuterio ekranų kiekvieną savo herojų žingsnį sekę tautiečiai buvo apdovanoti ne tik įspūdingais Pietų Amerikos vaizdais, pasakojimais, tačiau ir nauju geriausiu visų Baltijos šalių sportininkų pasirodymų Dakaro raliuose – 21-a vieta bendroje automobilių įskaitoje.

Už optimizmą, niekada neprarandamą viltį, gerą nuotaiką bei aukštus rezultatus fanų pamilti A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pasakojo apie savo patirtį ir jausmus po geriausio karjeros finišo.

„Kiekvienas iš tų 7-ių finišų labai brangus, bet šis – ypatingas. Labai svarbus buvo pirmasis, 2003-aisiais, kuomet viskas buvo nauja, nepatirta, nematyta. Dabar mes jau esame profesionalai, turime didelę komandą. Nors ir neturime didžiulio biudžeto, bet turime savo srities ekspertus, kurie mums neleidžia sustoti. 2017-ųjų Dakaras man visąlaik liks labai ypatingas“, – sugrįžęs į Lietuvą teigė A. Juknevičius.

Jo šturmanas D. Vaičiulis Dakare dalyvavo pirmą kartą ir iškart tapo vienu iš dviejų greičiausių lietuvių. „Važiuojant ten buvo labai sunku įsivaizduoti, kas manęs laukia. Ruošiausi, daug treniravomės ir diskutavome su aukščiausio lygio šturmanais, tačiau Dakaras kiekvienąkart kitoks ir aš tą supratau tik ten nuvykęs. Išmokau be galo daug naujo, bet tai buvo labai įdomi ir užkabinanti patirtis“, – teigė D. Vaičiulis.

A. Juknevičiui tai buvo 8-asis Dakaro ralio startas, dar maždaug tiek pat varžybose jis yra dalyvavęs kaip komandos vadovas. Dakaro ralio metu sportininkai turėjo įveikti daugiau nei  8800 km įvairaus tipo trasų. Tiesa, dėl gamtos stichijų dalis greičio ruožų buvo atšaukta.

Automobilių įskaitoje pergalę 13-ąjį kartą šventė prancūzas Stephanas Peterhanselis, motociklų įskaitos nugalėtoju tapo britas Samas Sunderlandas, keturračių ir sunkvežimių įskaitose triumfavo rusai – Sergejus Karjakinas ir Eduardas Nikolajevas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi