Sportas

2017.01.13 23:47

Lemiama diena: A. Juknevičius artėja prie rekordinės aukštumos

DELFI.lt 2017.01.13 23:47

6 minutės – tiek prieš vienuoliktą Dakaro ralio etapą Antaną Juknevičių skyrė nuo geriausio lietuvių pasiekimo lenktynių istorijoje – 23 vietos bendrojoje automobilių įskaitoje. Penktadienis – paskutinė reali proga pakeisti situaciją rikiuotėje, tad trasoje turėtų virti įnirtingos kautynės.

Vienuolikto greičio ruožo pirmoje dalyje lenktynininkų laukia paskutinės kopos, po kurių reikės rūkti pasaulio ralio čempionatui būdingais keliukais. Įskaitinės atkarpos ilgis – 292 km, o iš viso iš San Chuano į Rio Kvartą Argentinoje penktadienį ralio karavanas keliaus 759 km.

Vienintelių kovą tęsiančių Lietuvos atstovų – A. Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio – ekipažas su „Toyota Hilux Overdrive“ greičio ruožą pradėjo 20-as, 14.22 val. Lietuvos laiku.

Papildyta 23:30. Penktadienį A. Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas („Toyota Hilux Overdrive“) be didesnių sunkumų įveikė trasą ir, preliminariais duomenimis, užėmė 20-ą vietą.

Jau pirmame kontrolės punkte fiksuoti įdomūs rezultatai: keli sportininkai, startavę prieš lietuvius, ritosi žemyn, bet keletas lenktynininkų iš užnugario demonstravo geresnį tempą. A. Juknevičiaus laikas buvo 19-as, nuo lyderio jis atsiliko 14 min. 12 sek.

Pirmą greičio ruožo dalį, po kurios seka ilgas neįskaitinis pervažiavimas, Lietuvos ekipažas užbaigė 20-oje vietoje (+24:50). Svarbiausia, kad A. Juknevičius kol kas lenkia abu prieš jį bendrojoje įskaitoje išsirikiavusius konkurentus – prancūzą Christianą Lavieille ir argentinietį Facundo Ardusso – daugiau nei pusvalandžiu, o tokia persvara leistų jam iš 25-os pozicijos palypėti į 23-ią.

„Mes dar galime pakilti dviem pozicijomis į viršų. Reikia pačiam neprisidirbti ir laikyti savo tempą. Žiūrėsime, kaip kitiems ekipažams sekasi, ir spręsime, kaip važiuoti antroje greičio ruožo dalyje“, - pervažiavime DELFI teigė A. Juknevičius.

21.20 val. Lietuvos laiku ekipažas vėl išskuodė į lenktynių trasą. Lietuviai klasifikuoti viena pozicija aukščiau, nes pervažiavimo metu kažkur pradingo devintą vietą užėmęs Jungtinių Arabų Emyratų šeichas Khalidas Al Qassimi („Peugeot“).

Į ketvirtą kontrolės punktą A. Juknevičius atvažiavo lyderių tempu ir palypėjo į 18-ą vietą. Kita atkarpa lietuviui buvo nesėkminga: jis prarado apie 10 min. daugiau nei buvo galima tikėtis ir krito į, preliminariais duomenimis, 21-ą poziciją.