Sportas

2015.09.08 13:45

„Ekrano“ senbuviai sužaistas rungtynes skaičiuoja šimtais

LRT.lt2015.09.08 13:45

Panevėžio „Ekrano“ senbuviai Giedrius Tomkevičius ir Vitalijus Kavaliauskas pastarosiomis dienomis sužaidė savo jubiliejines rungtynes. V. Kavaliauskui rungtynės su „Atlantu“ buvo 300-osios A lygoje, o G. Tomkevičius antradienio susitikime su „Šiauliais“, vilkėdamas „Ekrano“ marškinėliais, oficialiose rungtynės pasirodė jau 400-ąjį kartą.  

Panevėžio „Ekrano“ senbuviai Giedrius Tomkevičius ir Vitalijus Kavaliauskas pastarosiomis dienomis sužaidė savo jubiliejines rungtynes. V. Kavaliauskui rungtynės su „Atlantu“ buvo 300-osios A lygoje, o G. Tomkevičius antradienio susitikime su „Šiauliais“, vilkėdamas „Ekrano“ marškinėliais, oficialiose rungtynės pasirodė jau 400-ąjį kartą.

Simbolinių sukakčių proga fkekranas.lt pasidomėjo, ar komandos senbuviai patys žino, kiek rungtynių jau yra sužaidę „Ekrano“ gretose.

Kapitono G. Tomkevičiaus venomis teka „mėlynai raudonas“ kraujas, nes jis „Ekrane“ rungtyniauja nuo 2001-ųjų ir Panevėžyje praleido visą savo karjerą. Tryliktąjį sezoną Lietuvos čempionų komandoje žaidžiantis universalus futbolininkas per 400 sužaistų oficialių rungtynių aikštėje praleido beveik 500 valandų ir įmušė 8 įvarčius.

Giedriau, ar žinai, kiek oficialių rungtynių esi sužaidęs vilkėdamas „Ekrano“ marškinėlius?

Kažkada domėjausi statistika, žinojau, kad tie keturi šimtai kažkur netoli, bet nesitikėjau, kad jie taip greitai ateis. Nustebau, kai per rungtynes komentatorius paskelbė, kad rungtynės su „Šiauliais“ man buvo 400-osios.

Ką tau pačiam reiškia tokia statistika?

Net nežinau. Per daug to nesureikšminu. Tos rungtynės, kaip ir gyvenimas, bėga greitai. Net nepastebi tų simbolinių sukakčių.

Ar daug prisiminimų likę iš pirmųjų rungtynių „Ekrano“ komandoje?

Atrodo, kad tada „Ekranas“ žaidė su FBK „Kaunu“, tuometiniame Jėgerių stadione. Atsimenu, kad tą kartą pasirodžiau po keitimo. Bet tas rungtynes, kiek pamenu, pralaimėjome.

Galbūt lygiuosiesi į Ryaną Giggsą, legendinį „Manchester United“ futbolininką, kuris kovo mėnesį sužaidė 1000-ąsias rungtynes karjeroje?

Na, nemanau, kad man pavyks jį pralenkti. Pajuokausiu, kad žmonės tiek negyvena, kad galėtų sužaisti tiek rungtynių. Sunku būtų lygiuotis į R. Giggsą. Abejoju, kad man tai pavyks. Tačiau bent jau pusę jo pasiekimo norėčiau perkopti.

*** 

V. Kavaliauskas su pertrauka „Ekrane“ sužaidė jau 11 sezonų, o šiemet pradėjo dvyliktąjį. Per šiuos metus puolėjas A lygoje įmušė 93 įvarčius ir aikštėje praleido daugiau nei 20 tūkst. minučių. Panašu, kad šiemet galime laukti ir šimtojo Vitalijaus įvarčio A lygoje, o iš viso puolėjas mėlynai raudonųjų komandoje sužaidė jau 367 oficialias rungtynes.

Vitalijau, kaip galvoji, kiek rungtynių jau esi sužaidęs A lygoje būdamas „Ekrano“ komandos gretose?

Na, lyg ir apie tris šimtus. Girdėjau kažką šnekant apie tai. Pats tikrai niekada neskaičiavau.

Kaip pats vertini tokius skaičius?

Žaisdavau ir tiek, neskaičiuodavau. Jeigu jau tiek sužaidžiau, tai reiškia, kad buvau vertas vietos aikštėje. Treneriai pasitikėdavo, gaudavau žaidybinio laiko. Aišku prisidėjo ir tai, kad nekamavo jokios rimtos traumos.

Ar prisimeni pirmąsias savo rungtynes A lygoje?

Atsimenu. Tuomet man buvo šešiolika metų. Jeigu nesuklysiu, žaidėme prieš „Karedos“ komandą Šiauliuose. Tai buvo sezono pabaiga, buvo likusios kelios rungtynės. Tą dieną mane į aikštę išleido likus gal 10 ar 15 minučių iki rungtynių pabaigos, pakeičiau Egidijų Varną. Tada įmušiau trečią komandos įvartį. Turbūt po to ir įgavau „Ekrano“ trenerių pasitikėjimą, žaisdavau vis daugiau.

Kalbant apie ilgamečius „Ekrano“ žaidėjus verta paminėti ir dar kelių dabartinių ekraniečių pavardes. Štai Aurimas Kučys A lygoje yra sužaidęs 298-ias rungtynes. Deja, pasiekti apvalų skaičių jam sukliudė patirta trauma, todėl tą padaryti žaidėjas galės nebent sezono pabaigoje. Oficialių rungtynių „Ekrano“ gretose statistika byloja, kad saugas jau sužaidė 371 mačą.

Didžiulės pagarbos vertas ir „Ekrano“ veteranas Egidijus Varnas. Čempionų komandoje jis žaidė jau tada, kai V.Kavaliauskui buvo vos 16-a metų. Iki šiol E. Varnas A lygoje yra sužaidęs 275-ias rungtynes. Oficialių mačų atstovaujant „Ekranui“ statistika dar iškalbingesnė – net 360 rungtynių ir 115 įvarčių.