Sportas

2017.01.12 15:47

Žalgiriečiai Turkijoje laukia kietos kovos nuo pirmų minučių

LRT.lt 2017.01.12 15:47

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ruošiasi dar vienam Eurolygos išbandymui išvykoje. Žalgiriečiai ketvirtadienį išskrenda į Turkiją, kur jau penktadienį susitiks su Stambulo „Galatasaray“ ekipa.

Prieš kelionę į didžiausią Turkijos miestą mintimis apie Kauno klubo žaidimą bei būsimą akistatą su varžovais su „Žalgiris TV“ laidų rubrika #DėmesysEurolygai dalinosi prancūzas Leo Westermannas.

„Visų pirma, turėjome laimėti prieš „Lietkabelį“, – apie sekmadienį vykusias rungtynes su Panevėžio klubu kalbėjo L. Westemannas. – Jiems pirmajame rate buvome patyrę kol kas vienintelį pralaimėjimą LKL pirmenybėse. Net ir nežaidžiant gerai, mums reikėjo tos pergalės. Nesame pačios geriausios nuotaikos, nes pastarąsias dvi savaites nežaidėme itin gerai, bet tai nutinka, o sezonas labai ilgas – 10 mėnesių. Tai tikras maratonas. Norime žaisti žymiai geriau nei per pastarąsias dvi savaites. Turime žaisti geriau dvikovoje su „Galatasaray“, jei galvojame apie pergalę.“

Krepšininkas pasidalino su įžvalgomis apie komandoje atliekamas funkcijas. L. Westermanną šiame sezone galima pavadinti bene universaliausiu žalgiriečiu. 197 cm ūgio žaidėjas Eurolygoje rungtyniavo įžaidėjo, atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose. Prancūzo teigimu, toks pozicijų rotavimas jam sunkumų nesukelia.

„Stengiuosi padėti komandai taip, kaip iš manęs to nori treneris. Esu aukštas, todėl galiu žaisti ne vienoje pozicijoje. Tiesiog stengiuosi būti naudingas komandai. Kartais žaidžiu „pirmuoju“ numeriu, kartais „antruoju“ ar „trečiuoju“. Tai man nesukelia sunkumų. Kol treneris yra patenkintas mano žaidimu, tol viskas gerai“, – aiškino žalgirietis.

Šešias pergales Eurolygoje iškovoję žalgiriečių laukia su keturiais laimėjimais turnyro lentelės dugne esantys Stambulo krepšininkai. „Galatasaray“ šiame sezone pergales iškovojo tik namuose, o „Žalgiriui“ Kaune nusileido 75:87. Tąsyk 16 taškų rungtynėse pelnęs L. Westermannas pažymėjo, jog žalgiriečiai nuo pat dvikovos pradžios turi griebti jautį už ragų.

„Jei neklystu, Stambulo ekipa laimi tik namuose. Tai tikra namų komanda. Turime kovoti ir žaisti kietai nuo susitikimo pradžios. Manau, pastarosiose išvykos rungtynėse gerai pradėdavome dvikovos, demonstruodami savo charakterį, ko nepavyko padaryti praėjusios savaitės rungtynėse Kaune. Turime daryti tą patį Turkijoje – gerai pradėti rungtynes, kibiai gintis. Žinome, kaip įveikti varžovus, kartą jau tai padarėme“, – teigė L. Westermannas.