Naujienų srautas

Sportas2017.01.12 15:02

Dešimtasis Dakaro ralio etapas: A. Juknevičiui teks rizikuoti

DELFI.lt 2017.01.12 15:02

Po nedidelės pertraukos, kai Dakaro ralio lenktynininkai dėl stichijos šėlsmo padarinių atšaukto etapo dieną praleido pervažiuodami bendrojo naudojimo Argentinos keliais į Čilesito miestą, ketvirtadienį sportininkai vėl riedės varžybų ritmu.  

Ketvirtadienį automobilių lenktynininkų laukia 449 km greičio ruožas. Iš viso dalyviams teks įveikti 751 km distanciją iš Čilesito į San Chuaną. Automobiliai pajudės 14.02 val. Lietuvos laiku. Šį ketvirtadienį greičio ruožas bus ypatingas – organizatoriai automobilius į trasą leis pramaišiui su sunkvežimiais. Tokiu būdu prieš lietuvių Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažą trasoje atsidurs vienuolika sunkvežimių, kuriuos lenkti dulkėse – nemenkas iššūkis.

„Ir anksčiau Dakare taip darydavo – tai sena istorija. Tačiau kiekvienais metais tokių atvejų mažėjo, nes tai visiškai žudo galimybes kovoti. Sunkvežimiai turi provėžą ir kai jie pravažiuoja, labai išmala kelią ir tada labai sunku važiuoti. Labai krenta tempas, nes sunkvežimius labai sunku lenkti. Tu juos prisiveji, nes esi greitesnis. Bet sunkvežimiai kelia tokias dulkes! Jau paskui lengvąjį automobilį sunku važiuoti, tai sunkvežimio nėra jokių šansų lenkti. Arba gali rizikuoti viskuo – arba pasiseks, arba sudaužysi automobilį ir baigsi Dakarą“, – DELFI trečiadienio vakarą teigė A. Juknevičius.

Nepaisant nepalankių sąlygų, lietuvis žada visomis išgalėmis bandyti pakilti aukščiau dabar užimamos 25-osios vietos bendroje įskaitoje ir tam netgi imasi tam tikrų rizikingų sprendimų. Ketvirtadienio etapą A. Juknevičius su D. Vaičiuliu pradės iš 20-os starto pozicijos 15.10 val. Lietuvos laiku.

Penktadienį sportininkų laukia priešpaskutinis Dakaro ralio etapas, kurio metu jie nuvažiuos 754 km iš San Chuano į Rio Kvartą. 288 šios distancijos kilometrus sudarys greičio ruožas.

Sausio 2 d. Asunsjone (Paragvajus) startavusį Dakaro ralį pradėjo 143 motociklininkai, 37 keturračių pilotai, 77 automobilių ir 50 sunkvežimių ekipažų. Lenktynių finišas laukia sausio 14 d. Buenos Airėse (Argentina). Sportininkams iš viso reikės sukarti beveik 9 tūkst. kilometrų, skaičiuojant tiek greičio ruožus, tiek neįskaitinius pervažiavimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi