Sportas

2017.01.12 13:17

Į Lietuvą grįžęs B. Vanagas jau ruošiasi Pasaulio ralio maratonų taurei

15min.lt2017.01.12 13:17

Pasirodymą Dakaro ralyje trečią dieną po starto baigęs Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas kartu su keliais komandų nariais grįžo į Lietuvą. Ketvirtadienį po vidurdienio iš Stambulo skridusiame ir Vilniuje nusileidusiame lėktuve sėdėjusius lenktynininkus oro uosto atvykimo salėje pasitiko minia gerbėjų ir žurnalistų.

Lenktynininkai noriai atsakinėjo į susirinkusių žurnalistų klausimus ir pasakojo apie dar būnant Pietų Amerikoje paskelbtus savo planus dalyvauti Pasaulio ralio maratonų taurėje, kurią sudaro 11 etapų trijuose žemynuose. Pirmasis etapas vyks jau vasario 24–26 dienomis Rusijoje.

Kaip teigė B. Vanagas, didžiausias su varžybomis susijęs iššūkis dabar – logistika, nes jo lenktyninis „Toyota Hilux“ bei techninio aptarnavimo sunkvežimis turi iš Pietų Amerikos per kiek daugiau nei mėnesį atsidurti Rusijoje. Lenktynininkas juokavo, kad kelionė į Lietuvą iš Pietų Amerikos buvo sudėtingesnė nei pats Dakaro ralis.

„Dakaras mums pasibaigė prieš savaitę, o Lietuvoje esame tik dabar. Grįžom į laikus, kai net su garlaiviu per savaitę tokį atstumą galima buvo įveikti“, – šypsojosi sportininkas.

Jis neatskleidė planų, ar ketina dalyvauti 2018-ųjų Dakaro ralyje. Pagrindinis šių metų tikslas – Pasaulio ralio maratonų taurė.

„Sprendimas dalyvauti ralio maratonų taurėje buvo priimtas jau anksčiau. Dakaras yra sudėtingas projektas, tad dar negaliu patvirtinti dalyvavimo 2018-aisiais. Tik šimtu procentų žinodamas savo sprendimą, galėsiu ištarti savo garsiąją frazę“, – kalbėjo B. Vanagas, nepamiršdamas ir savo garsiojo posakio „Dakaras baigiasi, prasideda Dakaras“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.