Sportas

2017.01.12 10:02

Dakaras pažėrė nemalonių staigmenų lietuviškam ekipažui

Paulius Garkauskas, DELFI.lt2017.01.12 10:02

Pabaigos link judantis Dakaro maratonas pažėrė ne itin malonių staigmenų Antano Juknevičiaus „Craft Bearings“ ekipai. Vienintelė maratone likusi lietuviška komanda trečiadienį ne tik liko be viešbučio, bet ir sužinojo, kad organizatoriai prieš lietuvių startą į trasą išleis net 11 sunkvežimių. Tai gerokai apkartins A. Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio galimybes kilti pozicijomis į viršų.

Ilga kelionė

Trečiadienio greičio ruožas dėl didelių liūčių buvo atšauktas, tad ekipažams teko iš Saltos pervažiuoti į Čilesito miestą.

Sportininkams teko įveikti apie 700 km distanciją vaizdingomis Argentinos aukštikalnėmis. Ankstų rytą iš Saltos pajudėjęs lietuviškas ekipažas Čilesito miestą pasiekė jau sutemus.

„Toyotą Hilux Overdrive“ bolidą palikus bivuake, komanda nuvyko į viešbutį, tačiau paaiškėjo, kad dėl techninės klaidos kambariai nebuvo rezervuoti, o vėlų metą mieste laisvų kambarių rasti jau nebepavyko.

Tad komanda pasuko atgal į bivuaką ir miegojo palapinėse.

Startuos už sunkvežimių

Tai nebuvo vienintelė nemaloni staigmena trečiadienio vakarą.

Paaiškėjo, kad prieš lietuvius ketvirtadienio rytą į trasą pajudės sunkvežimiai. Ir ne vienas ar du – net 11.

„Ir anksčiau Dakare taip darydavo – tai sena istorija. Tačiau kiekvienais metais tokių atvejų mažėjo, nes tai visiškai žudo galimybes kovoti. Sunkvežimiai turi provėžą ir kai jie pravažiuoja, labai išmala kelią ir tada labai sunku važiuoti.

Labai krenta tempas, nes sunkvežimius labai sunku lenkti. Tu juos prisiveji, nes esi greitesnis. Bet sunkvežimiai kelia tokias dulkes! Jau paskui lengvąjį automobilį sunku važiuoti, tai sunkvežimio nėra jokių šansų lenkti. Arba gali rizikuoti viskuo – arba pasiseks, arba sudaužysi automobilį ir baigsi Dakarą“, – DELFI teigė A. Juknevičius.

Beje, tai bus pirmas kartas šiame Dakare, kai visureigių startai maišomi su sunkvežimių startais.

Ketvirtadienį lenktynininkų laukia 449 km greičio ruožas. Iš viso dalyviams teks įveikti 751 km distanciją iš Čilesito į San Chuaną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt