Sportas

2017.01.10 10:45

Prancūzijai Europos futbolo čempionatas buvo itin pelningas

BNS 2017.01.10 10:45

Prancūzija praėjusiais metais šalyje vykusio Europos futbolo čempionato organizavimui išleido mažiau nei 200 mln. eurų, tačiau užsidirbo maždaug 1,22 mlrd. eurų, antradienį paskelbė šalies Sporto ministerija.

Prie čempionatą šalies gyventojai buvo nepatenkinti didelėmis išlaidomis: dėl išaugusios teroro grėsmės teko iki 24 mln. eurų dvigubinti planuotas išlaidas saugumui užtikrinti. Dar 160 mln. eurų šalis išleido naujų objektų statybai ir senų renovavimui. Likusias išlaidas padengė privatūs fondai ir turnyro organizatorė UEFA.

Tačiau čempionatas Prancūzijai atnešė 1,221 mlrd. eurų pajamų, rodo Lomžo universiteto Sporto teisės ir ekonomikos centro (CDE) ir konsultacijų firmos „Keneo“ surinkti duomenys,

Verta paminėti, kad skaičiuodami gautas pajamas ekspertai atsižvelgė ir į nuostolius, kurių šalis patyrė negavusi pajamų iš potencialių turistų, kurie būtų atvykę stebėti varžybų.

Specialistai paskaičiavo, kad vidutinis čempiono lankytojas per dieną išleido 154 eurus. Didžioji dalis šios sumos buvo išleista apgyvendinimui ir maistui.

Turnyrą organizavusi UEFA Prancūzijoje išleido 34,9 mln. eurų, renginiui akredituoti asmenys – 34,8 mln., o rėmėjai – 22,6 mln. eurų.

Verta paminėti, kad praėjusių metų sausį CDES prognozavo, kad Europos futbolo čempionatas Prancūzijai atneš 1,266 mlrd. eurų pajamų, kas sudarys 0,1 proc. šalies BVP.