Sportas

2017.01.06 23:15

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas penktajame Dakaro ralio etape – 47-i

ELTA2017.01.06 23:15

Pietų Amerikoje vykstančio 38-ojo Dakaro ralio penktajame etape penktadienį lietuvių Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas („Toyota Hilux“) užėmė 47-ąją vietą.  

Etapo nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Loebas („Peugeot“). Devyniskart pasaulio ralio čempionato (WRC) nugalėtojas 219 km greičio ruožą įveikė per 2 val. 24 min.3 sek.

Antrąją vietą užėmė ispanas Nani Roma („Toyota“, +44 sek.), trečiąją – nugalėtojo titulą ginantis 12 kartų Dakaro ralio čempionas prancūzas Stephanas Peterhanselis („Peugeot“, +1.31).

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 2 val. 55 min. 27 sek. Kaip paskelbta DELFI tiesioginėje transliacijoje „Facebook“ tinkle, A. Juknevičiaus automobiliui šiame etape lūžo kardanas, todėl bolidas galėjo būti varomas tik galiniais ratais.

„Mes, kaip ir daugelis kitų dalyvių, sunkiai radome kelio taškus (Way Points). Kelio knyga su naujomis taisyklėmis yra labai nekorektiška. Organizatoriai turėtų kažką su tuo daryti. Buvome prisiviję „Mini“ lenktynininkus, kurie klaidžiojo ir galbūt padarėme klaidą, kad likome ne su jais, o patys ieškojome kontrolės punktų. Vėliau aš truputį pridėjau „gazo“ ir „pagavau“ vieną trampliną – kardanas nusisuko. 20 km kopomis važiavome varomi tik galiniais ratais. Svarbu, kad negavome baudų. Žinau, kad daug kas šiandien gaus baudų, bet mes irgi turime daryti išvadas. Svarbiausia, kad esame pozityviai nusiteikę ir kitam etapui vėl būsime pasiruošę“, – DELFI sakė A. Juknevičius.

Iš viso dalyviams reikėjo įveikti 692 km nuo Tupizos iki Orūro, o greičio ruožą turėjo sudaryti 447 km, tačiau dėl prastų orų sąlygų greičio ruožas buvo sutrumpintas iki 219 km.

S. Peterhanselis tapo bendrosios įskaitos lyderiu. Antrąją vietą užima S. Loebas (+1.09), trečiąją – prancūzas Cyrilas Despres („Peugeot“, +4.54).

Motociklų klasėje penktadienį greičiausias buvo britas Samas Sunderlandas (KTM) – 2 val. 21 min. 51 sek. Antras finišavo portugalas Paulo Goncalvesas („Honda“, +7.07), trečias – prancūzas Adrienas van Beverenas („Yamaha“, +7.29).

S. Sunderlandnas tapo bendrosios įskaitos lyderiu. Jis 12 min. lenkia antroje pozicijoje esantį čilietį Pablo Quintanilla („Husqvarna“).

Po ketvirtojo etapo pirmavęs ispanas Joanas Barreda Bortas („Honda“, +37.10) penktadienį buvo tik 22-as ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į 12-ąją poziciją.

Keturračių klasėje pergalę šventė olandas Keesas Koolenas („Barren Race“). Trečias finišavęs prancūzas Simonsd Vitse`as („Yamaha“) tapo bendrosios įskaitos lyderiu.

Sunkvežimių klasėje etapą laimėjo lyderis olandas Gerardas de Rooy.

Šeštajame etape šeštadienį dalyviams teks važiuoti 786 km nuo Oruro iki La Paso. Greičio ruožą automobiliams ir motociklams sudarys 527 km.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.