Sportas

2017.01.06 13:32

Dakaras keliasi į Boliviją: vaizdai iš skurdžiausios žemyno šalies su įspūdingiausiais peizažais

LRT.lt2017.01.06 13:32

39-asis Dakaro ralio maratonas Pietų Amerikoje persikėlė į trečiąją šalį – Boliviją. Šalis varžybų dalyvius pasitiko abejingų nepaliekančiais vaizdais, entuziastingais fanais ir itin atsargiu požiūriu į vandenį.

Bolivija – pati skurdžiausia Pietų Amerikos šalis, garsi savo giliu istoriniu palikimu, druskų ežerais, 2017-ųjų Dakaro ralį pasitiko kontroversiškai. Vos keletą mėnesių prieš varžybų startą šalį kankino sausra, todėl vanduo tapo itin jautri tema, o 317 lenktynininkų ir jų technika, reikalaujanti nepriekaištingos priežiūros, tapo galvos skausmu organizatoriams.

„Per pasitarimą mechanikams ir mums buvo akcentuotas atsakingas vandens vartojimas, kai persikelsime į Boliviją. Visi dalyviai stengiasi sumažinti vandens kiekį, reikalingą nepriekaištingam technikos veikimui“, – atsakingą požiūrį į ekologiją palaiko „CRAFT Bearings“ pilotas Antanas Juknevičius.

„Net plovimo stotelėse, kurias Dakare įrengė viso ralio ir mūsų komandos partneris „Kärcher“, visas panaudotas vanduo bus surenkamas ir perdirbamas. Šalis turi įspūdingą gamtą ir istorija, todėl visi nori ją išsaugoti.“

Ketvirtadienį lenktynininkai persikėlė į Boliviją finišuodami ketvirtame etape. Jame A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas užėmė 29-ą vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.