Sportas

2017.01.05 20:33

J. Valančiūno bėdos Toronte: išeitis skaudi, bet jau nebeišvengiama?

15min.lt 2017.01.05 20:33

Jonui Valančiūnui Toronte trūksta palaikymo. Po pastarojo „Toronto Raptors“ pralaimėjimo „San Antonio Spurs“ komandai (82:110) į 24-erių „centrą“ susmigo daugybė kritikos strėlių. Kanados ir JAV žurnalistai vis garsiau perša mintį, kad geriausia išeitis lietuviui ir klubui – skyrybos.

Toronto žurnalistai neprisimena tokio blankaus J. Valančiūno, koks jis buvo San Antonijuje. Per 22 minutes JV pasižymėjo tik 2 taškais (1/5 met.) ir 5 atkovotais kamuoliais.

Bet nerimą Torontui kelia ne tik vienerios košmariškos rungtynės.

Su J. Valančiūnu šį sezoną „Raptors“ pelno tik 47 taškais daugiau nei varžovai. Tai tik 7-as rezultatas visoje komandoje. Palyginimui, jo dubleris brazilas Lucasas Nogueira žaisdamas trumpiau šį rodiklį užsikėlė iki +172. Beje, kai J. Valančiūnas sėdi ant suolo, „Raptors“ pelno 186 taškais daugiau nei priešininkai. Taip pat tik 3 iš 10 efektyviausių „Raptors“ penketų šį sezoną yra su J. Valančiūnu.

„O Valančiūno tandemas su Pascaliu Siakamu po krepšiu yra tarsi šaudymas sau į koją“, – konstatuoja „Toronto Sun“.

„The Star“ analizuoja, kad J. Valančiūno žaidimui labai atsiliepė puolėjo Patricko Pattersono trauma. Iš toli galintis pataikyti JV partneris praplėsdavo puolimą ir „centrui“ atverdavo daugiau erdvės po krepšiu.

„Nepastovus Jonas“, – J. Valančiūno žaidimą pastaruoju metu apibūdino „The Star“.

Trejose laimėtose rungtynėse J. Valančiūnas rinko vid. po 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, bet trijuose pralaimėtuose mačuose rinko jau tik po 6 taškus ir 7 atkovotus kamuolius.

Bet problema – ne vien tik su J. Valančiūnu, tačiau ir į jį nežiūrinčiais „Raptors“ lyderiais. Lietuvis prasčiau atrodo gynyboje, dėl ko kenčia visa „Raptors“ komanda, o „centras“ negali kompensuoti savo spragų gynyboje, kai puolime negauna kamuolių.

Portalui TSN.ca nepatinka ta J. Valančiūno versija, kokią jie mato šį sezoną, kai buvo apsvaiginti lietuvio pasirodymo atkrintamosiose varžybose.

„Jis žingsniu lėtesnis, skylėtas gynyboje ir kartais puolime toks tylus, kad galima pamiršti, jog jis iš viso žaidžia“, – stebėjosi TSN.

Kanadiečiai supranta, kad J. Valančiūnui dar tik 24-eri ir šis tik tobulėja. Bet Toronto kantrybė po truputį senka, kadangi lietuviui tai jau penktasis sezonas NBA.

„Tai jau nebe lėto progreso, o regreso klausimas“, – kritikuoja TSN.

Kanadiečiai svarsto, kas galėjo lemti to priežastis.

„Paprastai tradiciniai vidurio puolėjai už atkovotus kamuolius, gynybą ir užtvaras būdavo apdovanojami kamuoliais puolime. Bet čia yra kitaip. JV nesulaukė dėkingumo Toronte, tad, galbūt, jį apėmė frustracija?“ – samprotauja TSN.

Kita versija – prasta J. Valančiūno fizinė forma. Skirtingai nei atkrintamosiose varžybose, kuriose galingą lietuvio žaidimą sustabdė čiurnos trauma. Vėliau ėjo Lietuvos rinktinės kelionė į Rio, mėnuo be krepšinio ir lengvas intensyvumas Jonui prieš NBA sezoną, apie kurį kalbėjo treneris Dwane`as Casey.

„Atrodo, kad jis vis dar neatgavo formos“, – rašinį baigė TSN.

ESPN apžvalgininkas Bradfordas Doolitlle`is mato išeitį ir Torontui, ir J. Valančiūnui – mainus. Nes tai logiškiausia besiperšanti išvada „Raptors“ klubui, jei šis nori mesti rimtesnį iššūkį kovoje dėl NBA čempionų žiedų.

„Pakankamai įspūdinga, kad Torontas užima tokias aukštas pozicijas, nors jie kur kas geriau žaidžia tada, kai aikštėje yra atsarginis „centras“, o pagrindinis sėdi ant suolo. Valančiūno klausimas bus įdomus prieš mainų laikotarpio pabaigą. Ar jis gali „prasilaužti“ Toronte? Ar jis gali būti iškeistas mainuose, kurie sustiprintų „Raptors“?“ – analizavo B. Doolitlle`is.

Jam atrodo, kad J. Valančiūnu gali susidomėti „Boston Celtics“. Tiesa, „Raptors“ nebūtų linkę mainytis su komanda, kuri gali sudaryti jiems konkurenciją Rytų konferencijos atkrintamosiose varžybose.

Mainų laikotarpio pabaiga – vasario 27-ąją.

Torontas laukia J. Valančiūno reabilitacijos. Geriausiu atsiprašymu kritikams ir sirgaliams taptų naudingas jo mačas artėjančią naktį su „Utah Jazz“, kadangi, pavyzdžiui, „Toronto Star“ Jono ir varžovų vidurio puolėjo Rudy Gobert'o mikrodvikovą išskiria kaip kertinę rungtynėse Solt Leik Sityje.