Naujienų srautas

Sportas2017.01.05 18:16

„Lietuvos rytas“ atakuoja federaciją – teisme skundžia legionierių apmokėjimo taisyklę

Lietuvos krepšinyje mūšiai vyksta ne tik aikštėje, bet ir teisme. Arvydo Sabonio vadovaujama Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ginasi nuo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo skundo. Šešis užsieniečius krepšininkus turinti sostinės komanda kelia klausimą dėl mokesčio už šeštąjį svetimšalį žaidėją.

Už šeštą svetimšalį reikia mokėti

Šį sezoną, kaip ir kelis pastaruosius, Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) galioja šešių Lietuvos Respublikos pilietybės neturinčių žaidėjų taisyklė.

Pagal LKF Vykdomojo komiteto pernai rugpjūčio 30 dieną patvirtintą sprendimą, klubai gali nemokamai registruoti penkis legionierius, o už šeštąjį reikia sumokėti 14,5 tūkst. eurų mokestį.

„Lietuvos ryto“ garbę šiuo metu gina šeši legionieriai: amerikiečiai Clevinas Hannah, Corey Fisheris, Joshas Akognonas, Davidas Loganas ir Drew Gordonas bei lenkas Adamas Lapeta.

Tačiau sostinės klubui atstovaujanti VŠĮ „Krepšinio rytas“ dar pernai rudenį kreipėsi į teismą su prašymu ištirti federacijos sprendimą dėl legionierių limito.

LKF atstovaujantis advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ advokatas dr. Julius Zaleskis 24sek teigė, jog šiuo metu teisinis procesas – ankstyvojoje stadijoje.

„Lietuvos krepšinio federacija pateikė teismui atsiliepimą į VŠĮ „Krepšinio rytas“ ieškinį. Federacija pateikė išsamių argumentų, kodėl nesutinka su VŠĮ „Krepšinio rytas“ skundu, – sakė dr. J. Zaleskis. – Federacija mano, kad situacija, kai klubas klausimus sprendžia ne bendruomenės viduje, o pradėdamas teismines bylas prieš federaciją, apsunkina pagrindinę federacijos veiklą ir kenkia krepšinio bendruomenei.

Šiuo atveju „Lietuvos ryto“ klubas ginčija ne konkretų legionierių skaičių, o patį limitą, nors tokio klausimo anksčiau nekėlė federacijos viduje, o klubo atstovai patys balsuodavo už limito nustatymą.“

Išvengti mokesčio padėtų lenkas

Vilniaus „Lietuvos ryto“ direktorius Martynas Purlys teigė, kad federacijos atstovai neteisingai apibūdina situaciją.

„Esame apskundę sprendimą ir keliame klausimą, ar nepažeidžiamos Europos Sąjungos piliečio teisės, taikant jiems mokestį“, – sakė M. Purlys.

Vienintelis legionierius iš Europos Sąjungos valstybės „Lietuvos ryte“ yra lenkas A. Lapeta, per kurį klubas ir tikisi sutaupyti 14,5 tūkst. eurų.

A. Lapeta. BNS nuotr.

„Mes nekvestionuojame ir nesiskundžiame dėl šešių legionierių limito – šiuo atveju viskas yra tvarkoje. Klausimas yra tik dėl apmokėjimo“, – pridūrė M. Purlys.

Jo teigimu, klausimą įkvėpė vasaros įvykiai krepšinio kabinetuose. Įprastai LKF patvirtina ateinančio sezono gaires lygų sezonams vasaros pradžioje, bet šįkart birželį, kai klubai pradeda darbuotis krepšinio rinkoje, LKF Vykdomasis komitetas nepriėmė sprendimo dėl legionierių.

O rugpjūčio 26 dieną vykusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdyje buvo nuspręsta panaikinti mokestį šeštam legionieriui.

Vis dėlto, po kelių dienų LKF Vykdomasis komitetas pasinaudojo savo teise ir paliko galioti senąją tvarką, priimtą dar 2010 metais, kai už šeštąjį legionierių nuspręsta rinkti 50 tūkst. litų mokestį.

Anot M. Purlio, taip klubas atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje: „LKL nusprendė vienaip, o federacija – kitaip. Dėl to ir kilo ginčas.“

„Lietuvos ryto“ direktorius neatmetė galimybės, jog Vilniaus komandos legionierių skaičius dar gali išaugti. „Kol kas yra taip, bet mes sekame rinką“, – teigė M. Purlys.

Nors klubas dabar negali registruoti naujų žaidėjų trečiadienį prasidėjusiam Europos taurės turnyro antrajam etapui, tarp trečiojo ir ketvirtojo turo „Top 16“ etape atsivers paskutinis langas pirkiniams šiame turnyre.

Europos taurės varžybose legionierių skaičius nėra ribojamas. Nacionalinėse pirmenybėse klubai taip pat gali registruoti kiek nori užsieniečių, bet viename mače jų aikštėje pasirodyti gali ne daugiau nei šeši.

Nebaigta ir antroji byla

Tai ne pirma A. Sabonio vadovaujamos LKF ir „Lietuvos ryto“ kaktomūša teisme.

Praėjusių metų vasarą Vilniaus klubas pateikė ieškinį prieš federaciją, siekdamas sustabdyti 2015 balandžio 20 dienos LKF Vykdomojo komiteto nutarimą suspenduoti klubus, kurie žais Eurolygos rengiamose Europos taurės varžybose.

Tuo metu „Lietuvos rytas“, o paskui ir Panevėžio „Lietkabelis“, pasirinko Europos taurės turnyrą, o ne LKF rekomenduotą Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Čempionų lygą. LKF pasipriešino laisvam klubų pasirinkimui, išsigandusi galimų FIBA sankcijų nacionalinei rinktinei.

Nors teismas panaikino federacijos skirtą diskvalifikaciją, dr. J. Zaleskio teigimu, ir šiame teisminiame procese taškai nėra sudėti.

„Speciali teismingumo kolegija pripažino, kad VŠĮ „Krepšinio rytas“ kreipėsi ne į tą teismą. Byla buvo perduota Vilniaus apygardos administraciniam teismui, – teigė LKF interesams atstovaujantis advokatas. – Lietuvos krepšinio federacija pateikė išsamių argumentų, kodėl nesutinka su klubo skundu. Priimdama balandžio 20 dienos sprendimą, federacija vykdė privalomus FIBA sprendimus, siekdama apsaugoti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir krepšinio bendruomenės interesus. Šiuo metu teisminis procesas – ankstyvojoje stadijoje.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi