Sportas

2017.01.05 23:43

Dakaro ralis B. Vanagui baigtas

LRT.lt, 15min.lt, DELFI.lt2017.01.05 23:43

Šių metų Dakaro ralis Benediktui Vanagui ir Sebastianui Rozwadowskiui baigėsi. Apie tokią galimybę iš pradžių asmeniniame lenktynininko „Facebook“ profilyje paskelbė „General Financing team Pitlane“ komandos atstovai, o vėliau savo verdiktą priėmė ir varžybų teisėjai. Apie Dakaro pabaigą patvirtino komandos narys, argentinietis Carlosas Brebbia.

Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu, nors ir praradę daug laiko, bando kapstytis toliau.

Likus keliolikai minučių iki vienuoliktos valandos Lietuvos laiku „GeneralFinancing team Pitlane“ bolidas pagaliau pasiekė Dakaro stovyklą. Viltis ruseno iki teisėjų sprendimo, tačiau jis buvo negailestingas: ekipos nariams pranešta, kad varžytis lenktynėse jie toliau negali.

Nei B. Vanagas, nei V. Žala lenktynių organizatorių po trečiojo etapo neklasifikuoti konkrečioje pozicijoje, tačiau jiems buvo suteikti laikai ketvirtadienio startui. Pagal juos B. Vanagas ketvirtąjį etapą turėjo pradėti iš 54-osios pozicijos 15.05 val. Lietuvos laiku, o V. Žala – 15:13:30 iš 69-osios vietos.

Trečiajame Dakaro ralio etape lietuvio ir lenko duetas įveikė 30 kilometrų, tačiau sankabos gedimas jų žygį sustabdė akmenuotoje feš-feš smėlio zonoje. Ekipažui bandė padėti „BOUCOU“ komandos sunkvežimio vairuotojai, tačiau po valandos bendro darbo kolegos išskubėjo toliau, rašoma pranešime spaudai.

„Trečia Dakaro diena. Benedikto ir Sebastiano bolidas susidūrė su techniniais nesklandumais. 30 kilometrų nuo starto dėl sankabos išminamo guolio gedimo nustojo veikti ir sankaba. Ekipažas buvo priverstas stoti trasoje ir nuiminėti greičio dėžę. Remonto metu užėjo smėlio audra, po jos – milžiniška liūtis. Apie 22 valandą Argentinos laiku sutvarkius automobilį prieš tai kalnų trasoje buviusios išdžiuvusios upių vagos tapo nepervažiuojamomis upėmis. Per likusias 6 valandas pagal taisyklių reikalavimus tokiomis sąlygomis trasos įveikti nebuvo įmanoma, todėl ekipažui neliko kito sprendimo, kaip vykti į bivaką neįveikus trasos. Galimai tai gali reikšti pasitraukimą iš lenktynių“, – rašoma lenktynininko profilyje.

11 val. Lietuvos laiku (6 val. Argentinos) B. Vanago ekipažas grįžo į bivaką ir lenktynininkas iškart nuėjo į teisėjų postą aiškintis, ar jam bus leista startuoti toliau.

Kitas lietuvių ekipažas, trečiame etape turėjęs techninių problemų, V. Žalos ir Sauliaus Jurgelėno, taip pat nėra tikras dėl savo likimo. Komanda pranešė, jog ekipažas juda bivako link ir greičiausiai startuos ketvirtame etape.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.