Sportas

2017.01.04 17:20

Siekiant svajonės „Raptors“ strategams gali tekti atsisakyti J. Valančiūno

15min.lt 2017.01.04 17:20

„Toronto Raptors“, kaip ir daugelis NBA komandų, siekia tik aukščiausio tikslo – laimėti čempionų žiedus. Tačiau, pasak „Bleacher Report“, Kanados klubui trūksta pusantro gero krepšininko iki išsvajotojo tikslo, o šiuo metu tai – tik gera ekipa, kuri pralaimės Rytų konferencijos finale.

Beveik nėra abejonių, kad trečius metus iš eilės NBA superfinale išvysime „Golden State Warriors“ bei „Cleveland Cavaliers“ akistatą. Žinoma, vilties „Raptors“ turi, tačiau realių šansų – nelabai.

Gaila, nes Toronto klubas yra toks, už kokį Lietuvoje sirgti įprasta.

Tai stipriai nuvertinama komanda, kurioje rungtyniauja du krepšininkai, sunkiai dirbę, kad jų klubas šiuo metu būtų antroje vietoje Rytų konferencijoje. Kyle`as Lowry ir DeMaras DeRozanas daro viską, kad komandai sektųsi ir ji iškovotų kuo daugiau pergalių.

K. Lowry ir D. DeRozanas prieš rungtynes net kartu mėto į krepšį, o tai su didžiausiomis komandos žvaigždėmis NBA nutinka labai retai. Dažniausiai elitiniai ekipos krepšininkai svarbiai dvikovai susikaupia vieni ir nori treniruotis atskirai.

Taigi, „Raptors“ turi du vyrukus, kurie aikštėje praleidžia daugiausia minučių bei daugiausia laiko kamuolį savo rankose. Deja, Toronto ekipa neturi nieko panašaus į „didįjį trejetą“, kuriuos turi „Warriors“ bei „Cavaliers“ komandos.

„Raptors“ privalo gauti dar pusantro gero krepšininko. Toronto ekipai reikia dar vieno žmogaus, kuris aikštėje galėtų atlikti nemažai funkcijų.

Realiausias variantas – mainai, tačiau jie gali stipriai atsiliepti likusiai sudėčiai. Komandą gali papildyti Kennethas Fariedas, Tai Gibsonas arba net Paulas Milsapas, tačiau kokia būtų jų kaina?

Labai realu, kad trečioji „Raptors“ žvaigždė uždirbtų tikrai solidžią algą, o tai pastatytų generalinį vadybininką Masai Ujiri į labai nepatogią padėtį.

Vasarą jis turėtų pratęsti sutartį ir su K. Lowry, o tai reikš, kad Toronto klubas mokės prabangos mokesčius už tai, jog turi ekipą, kuri net nepretenduoja į NBA čempionų žiedus.

Galimas variantas, kad „Raptors“ turėtų atsisakyti ir lietuvio Jono Valančiūno, kuris taip ilgai buvo auginamas tapti trečiuoju krepšininku už K. Lowry ir D. DeRozano.

Tikėtina, kad LeBronas Jamesas į Klivlandą gali prisivilioti dar nemažai veteranų, kurie vaikysis čempionų žiedo, todėl laikui bėgant „Raptors“ variantai prisivilioti naujus krepšininkus į Kanadą gali tapti labai riboti.

Reikia nepamiršti ir to, kad „Raptors“ į Rytų konferencijos finalą nepateko taip jau užtikrintai. Toronto ekipa per septynerias rungtynes nugalėjo „Pacers“, o vėliau – ir traumų išretintą „Heat“. Jeigu bent vienerios rungtynės būtų susiklosčiusios kitaip, tai Dwane'as Casey galėjo netekti darbo, o D. DeRozanas galėjo persikelti į kitą ekipą.

Šiemet „Cavaliers“ ir „Raptors“ tarpusavyje žaidė jau tris kartus ir visas rungtynes laimėjo „karalius“ su kompanija.

Nuo šiol L. Jamesas daugiau laiko skirs poilsiui ir saugos savo kūną atkrintamosioms varžyboms. Ten „Cavaliers“ ir vėl bus favoritais, o „Raptors“ bandys pasipriešinti komandai, kuriai prognozuojamas NBA superfinalas.

Toronto klubui reikia dar pusantro krepšininko, o be jo galimybės rungtyniauti finale neatrodo labai realios. Tikėtina, kad Rytų konferencijos finalas yra aukščiausias šio „Raptors“ klubo taškas.