Sportas

2017.01.03 21:12

B. Vanagas antrame Dakaro greičio ruože – 18-as, A. Juknevičius – 23-ias

15min.lt 2017.01.03 21:12

Antrąją Dakaro ralio dieną lenktynininkai turėjo įveikti daugiau nei 803 kilometrus, iš kurių net 275 km – greičio ruožas. Tai paskutinis etapas prieš prasidedant aukštikalnėms, o jo išskirtinis bruožas – didžiulis kiekis dulkių, siauri keliai ir po kelią lakstantys gyvūnai. Lietuviams jame sekėsi skirtingai.  

Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu nuo pat etapo pradžios išsiveržė tarp 20 greičiausių dalyvių ir pastoviai važiavo 17-oje vietoje. Po finišo ekipažas klasifikuojamas 18-as.

„Labai techniškas laiko ruožas. Labai daug purvo, nemažai feš-feš’o... Esu žiauriai piktas dėl teisėjų sprendimo, kad įkišo septynis lėtesnius varžovus priekyje mūsų. Turėjome labai daug pavojingų momentų. Trečdalį trasos, bemaž šimtą kilometrų važiavome dulkėse puse savo pajėgumo – tiesiog fiziškai nieko negali padaryti. Tačiau esame finiše. Manau, padarėme gerą darbą, važiuojame į bivuaką ir laukiame rytojaus“, – vos finišavęs sakė B. Vanagas.

Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu šį greičio ruožą pradėjo demonstruodami aukštą tempą – jau ties pirmu kontrolės punktu (CP1) jie buvo klasifikuojami 26-oje vietoje, vėliau nusikapstė iki 24-os, o finišo liniją kirto, preliminariais duomenimis, 23-ioje pozicijoje.

Mažiausiai vieną įdomią istoriją greičiausiai galės papasakoti Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. Startavę iš 41-os pozicijos, jie pačioje etapo pradžioje prarado apie dvidešimt minučių ir po CP1 buvo klasifikuojami tik 58-oje vietoje. B. Vanago ekipažui finišavus, žaliai-mėlynas „SEAT Leon Dakar“ vis dar buvo įveikęs tik CP1 žymę.

Automobilis turi problemų su elektros įranga. Komandos atstovai pranešė, jog dėl elektros sistemos gedimo automobilis sustojo greičio ruožo viduryje, o V. Žala ir S. Jurgelėnas susisiekė su mechanikais telefonu ir bando išspręsti problemą.

Automobilių įskaitoje greičiausias buvo Sebastienas Loebas su „Peugeot“ – devyniskart WRC čempionas lengvai išgliaudė klasikinio ralio tipo greičio ruožus ir nepaliko vilčių varžovams, 275 km ilgio trasą įveikęs per 2 val. 6 min. 55 sek. Nuo jo daugiau nei minute atsiliko katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota“), o trečias liko Carlosas Sainzas („Peugeot“).

Bendroje rikiuotėje greičiausi lenktynininkai išsidėstė tokia pačia tvarka, kokia finišavo ir antradienio greičio ruože.

Praėjusių metų Dakare S. Loebas, kol maratono trasos vyko klasikinį ralį primenančiais kalnų keliais, taip pat dominavo automobilių įskaitoje, tačiau patyrė avariją vos pasiekus kopas. Panašu, kad prancūzas šiemet nusiteikęs ne ką prasčiau ir bent jau jam palankiuose greičio ruožuose demonstruoja lyderio savybes.

Klasikinio ralio greičio ruožai palankūs ir B. Vanagui bei V. Žalai, kurie turi daug patirties ralio varžybose ir paprastai tokiuose etapuose užima aukštas vietas. B. Vanagas 2015-ųjų Dakare vieno ralinio etapo metu netgi užėmė ketvirtą vietą tarp visų automobilių įskaitos dalyvių.

Motociklų įskaitoje greičiausias buvo Toby Price`as su KTM, trasą įveikęs per 2 val. 37 min. 32 sek. Nuo jo daugiau nei trimis minutėmis atsiliko Matthiasas Walkneris (KTM), o trečias liko Paulo Goncalvesas („Honda“).

Keturračių įskaitoje nepralenkiamas buvo Pablo Copetti su „Yamaha“, trasoje užtrukęs 3 val. 14 min. 29 sek. Nuo jo dvi minutes atsiliko Nelsonas Augusto Sanabria Galeano, o trečias liko Axelis Dutrie.