Sportas

2015.09.08 13:45

LSŽF prezidentė L. Janušonytė perrinkta AIPS viceprezidente

ELTA 2015.09.08 13:45

Sočyje (Rusijoje) vykstančiame 76-ajame Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) kongrese  trečiadienį šios organizacijos viceprezidente dar vienai ketverių metų kadencijai perrinkta Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) prezidentė Laima Janušonytė-Steinhoff.

Sočyje (Rusijoje) vykstančiame 76-ajame Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) kongrese  trečiadienį šios organizacijos viceprezidente dar vienai ketverių metų kadencijai perrinkta Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) prezidentė Laima Janušonytė-Steinhoff.

Už Lietuvos atstovę balsavo 80 iš 103 delegatų.

54-erių metų L. Janušonytė AIPS vicepezidentės pareigas eina nuo 2005 metų.

„Savo veiklą vertinu ir kaip atstovavimą Lietuvai, ir kaip pastangas siekti kuo geresnių darbo sąlygų viso pasaulio sporto žurnalistams. Ne visose šalyje situacija yra gera, todėl AIPS deda daug pastangų, kad per sporto žurnalistiką būtų skleidžiamos taikos, bendravimo ir gerovės idėjos. Kita svarbi veikla yra jaunų sporto žurnalistų ugdymas ir mokymas“, – sakė AIPS viceprezidentė, kuriai taip pat teks koordinuoti AIPS moterų komisijos veiklą.

L. Janušonytė-Steinhoff jau ne kartą kaip AIPS atstovė dalyvavo įvairiuose seminaruose, dalijosi per 30 darbo metų sukaupta patirtimi.

„Visi žinome, kad mažų šalių atstovams nėra paprasta užimti vadovaujančias pareigas tarptautinėse organizacijose - mes negalime pažadėti įspūdingų brangiai kainuojančių renginių, tokių kaip olimpinės žaidynės ar universiados, ir taip parodyti savo reikšmę pasauliui, – sakė LSŽF prezidentė. – Tačiau mes galime dalytis savo patirtimi, rodyti savo pastangas, padėti susikalbėti skirtingoms kultūroms ir būti svarbia tarptautinės organizacijos dalimi“.

AIPS prezidentu trečiajai kadencijai vienbalsiai perrinktas italas Gianni Merlo, išvakarėse atšventęs 66-ąjį gimtadienį. Pirmuoju viceprezidentu be konkurencijos tapo turkas Esatas Yilmaeris.

Į keturis AIPS viceprezidentų postus iš pradžių pretendavo net 16 kandidatų, tačiau dalis jų tik siekė pareklamuoti savo šalį ir nesitikėdami laimėti atsiėmė kandidatūras iki balsavimo. Rinkimuose daugiausia balsų gavo Rusijos sporto žurnalistų atstovas Nikolajus Dolgopolovas (93), taip pat buvo išrinkti kinas Zhang asHaifengas (88) ir katarietis Mohammedas Al Malki (81). Buvo išrinkti ir AIPS vykdomojo komiteto nariai, tarp kurių pateko Vengrijos, Rumunijos, Pietų Korėjos, Pakistano, Prancūzijos, Japonijos, Kroatijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Maroko, Kenijos, Brazilijos, Didžiosios Britanijos atstovai.

Sočyje vykstančio kongreso rengėjai tiesiogine prasme pakvietė sporto žurnalistus į statybų aikštelę – kongresas vyksta ką tik pastatytame viešbutyje, pro kurio langus matosi vien statybos –- statomas olimpinis kaimelis, tiesiami keliai, įrengiamos krantinės. Kitais metais vasario mėnesį Sočis bus pasaulio sporto sostinė, bet iki to laiko reikės padaryti dar daugybę darbų.