Sportas

2017.01.02 12:53

Istorinis pasiekimas: 16-metė ledo ritulininkė pasirašė kontraktą su Ukrainos klubu

BNS 2017.01.02 12:53

Klaipėdietė 16-metė ledo ritulininkė Anastasija Šeršniova tapo pirmąja mergina Lietuvos ledo ritulio istorijoje, pasirašiusia profesionalų kontraktą su užsienio klubu.

Klaipėdos HC „Klaipėda“ ledo ritulio mokyklos auklėtinė po Naujųjų metų išvyksta į Ukrainą, kur žais Dnepropetrovsko „Dneprovskyje belki“ (Ukraina) komandoje.

A.Šeršniova buvo pastebėta viename iš tarptautinių turnyrų, o merginos perėjimui į Ukrainos klubą tarpininkavo Ukrainos moterų ledo ritulio lygos prezidentė Viktorija Denisenko.

„Tikrai smagu sulaukti tokio kvietimo. Ukrainoje turėsiu geras sąlygas, viskas bus apmokėta, gausiu nedidelį atlyginimą. Kontraktas galios iki sezono pabaigos, iki vasaros, vėliau žiūrėsime, ar klubas jį pratęs. Mane pastebėjo turnyre Latvijoje, kur su Lietuvos rinktine žaidėme draugiškose varžybose ir dar lapkričio mėnesį pakvietė žaisti Ukrainoje“, – portalui hockey.lt sakė ledo ritulininkė.

Jaunoji ledo ritulininkė dar lanko ir muzikos mokyklą, groja gitara ir fortepijonu. A.Šeršniova ledo ritulyje jau penkeri metai, prieš tai tiek pat metų užsiiminėjo dailiuoju čiuožimu.

Beje, ledo ritulį A.Šeršniova atrado per Naujus metus, kai sveikindama draugus sulaukė vieno bičiulio kvietimo į ledo ritulio treniruotes.

„Dėkinga tėveliams, kurie sutiko mane išleisti į Ukrainą. Tiesa, nebūsiu visą laiką ten, mokysiuosi Lietuvoje, tad pusę mėnesio žaisiu Ukrainoje, pusę mokysiuosi ir treniruosiuosi namuose“, – sakė pirmoji Lietuvos ledo ritulio legionierė.

Ukrainos moterų ledo ritulio čempionate žaidžia penkios komandos. „Dnepropetrovsko voveraitės“ po trijų turų turi tris taškus ir žengia ketvirtos. Beje, komanda aktyviai ieško pastiprinimo ir kartu su lietuvaite Ukrainos klube artimiausiu metu pasirodys ir kanadietė.