Sportas

2022.01.15 07:30

Džokovičius buvo sulaikytas prieš teismo posėdį dėl deportacijos

LRT.lt2022.01.15 07:30

Teniso žvaigždė Novakas Džokovičius buvo sulaikytas prieš teismo posėdį, kuriame bus sprendžiamas sportininko deportacijos klausimas po to, kai buvo atšaukta tenisininko viza Australijoje, skelbia BBC.

Tenisininkas gali būti deportuotas po to, kai Australijos Imigracijos reikalų ministras Alexas Hawke`as nusprendė atšaukti N. Džokovičiaus vizą.

Kaip skelbia BBC, teismo posėdis yra numatytas sekmadienį, o „Australian Open“ turnyras, kuriame turi dalyvauti N. Džokovičius jau prasidės pirmadienį.

Jeigu N. Džokovičius pralaimės teisme, BBC skelbia, kad jam gresia deportacija ir trejų metų trukmės draudimas atvykti į šalį.

Praėjusį trečiadienį Australijos miesto Melburno oro uoste N. Džokovičiaus viza buvo panaikinta, nes pasienio apsaugos tarnybos pareigūnai nusprendė, kad serbas neatitinka išimties reikalavimui vakcinuotis atvykstant į šalį.

Viešai prieš vakcinas ne kartą pasisakęs serbas prieš skrisdamas į Australiją buvo sakęs, kad yra gavęs išimtį reikalavimui būti vakcinavusis.

Tenisininkas teisme teigė, kad gruodžio mėnesį jis sirgo koronavirusu, todėl ir nėra vakcinuotas. Pagal Australijos taisykles žmogus, kuris yra neseniai persirgęs infekcija, gauna išimtį atvykimui į šalį be vakcinos.

Galiausiai pirmadienį teismas nusprendė, kad jo viza panaikinta neteisėtai. Šis sprendimas reiškė, kad serbui gražinama jo viza ir jis legaliai gali pateti į šalį be karantino. Tačiau sprendimą pakeisti galėjo ministras A. Hawke`as ir savo nuožiūra antrą kartą atšaukti N. Džokovičiaus vizą. Būtent toks sprendimas ir buvo priimtas šį penktadienį.

Kaip nurodo BBC, A. Hawke`as šį sprendimą priėmė, nes N. Džokovičiaus buvimas Australijoje gali kelti riziką Australijos bendruomenės sveikatai, gali išprovokuoti ir „pilietinius neramumus“, nes jis yra įtaką ir statusą turintis asmuo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt