Sportas

2022.01.15 09:35

Sensacija Taline – istorinę bronzą iškovojęs Latvijos Romeo sugadino rusų vakarėlį: esu labai laimingas

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Talino2022.01.15 09:35

Po trumposios programos Europos dailiojo čiuožimo čempionate Taline vyrų varžybose dominavo rusai. Pirmą trejetą užėmę čiuožėjai tapo didvyriais gimtinėje ir jau svajojo apie olimpines žaidynes, tačiau laisvosios programos varžybose teko nusivilti. Sensaciją pateikę Italijos ir Latvijos čiuožėjai Danielis Grasslis ir Denissas Vasiljevas lipo ant nugalėtojų podiumo, tik aukščiausią laiptelį palikę Rusijos čempionui Markui Kondratiukui.

18-metis po trumposios programos buvo antras, bet finale neklydo ir tapo Europos čempionu, surinkęs 286,56 balo: „Tai buvo netikėta. Tikėjausi patekti į trejetą. To paties tikėjausi ir Rusijos čempionate. Čia nutiko stebuklas. Smagu pakilti į aukštesnį lygį.“

Sidabras atiteko italui D. Grassliui (274,48), kuris po trumposios programos buvo tik penktas: „Esu labai laimingas, nes dėl to labai daug dirbau. Džiaugiuosi, kad čiuožiau visa širdimi. Norėjau atiduoti viską ir jaučiu, kad tai padariau. Dabar labai laukiu olimpinių žaidynių. Apie tai svajojau nuo vaikystės.“

Sensaciją pateikė Latvijos čiuožėjas Denissas Vasiljevas po trumposios programos buvęs tik šeštas. Iki jo pasirodymo Talino ledo arenoje vyrų varžybos buvo virtusios nusivylimu – čiuožėjai krito vienas po kito ir po pasirodymų rovėsi plaukus. Olimpinę ramybę pirmasis pademonstravo latvis, čiuožęs pagal Sergejaus Prokofievo „Romeo and Juliet“ muziką.

Savo programą nepriekaištingai atlikęs D. Vasiljevas surinko 272,08 balo ir laukė lyderių klaidų. Ir sulaukė. Su jauduliu nesusitvarkė Rusijos čiuožėjai Andrėjus Mozalevas ir Jevgenijus Semenenko.

Latvijos čiuožėjas džiūgavo: „Esu labai laimingas. Šį vakarą čiuožti buvo nuostabu. Labai bijojau, buvo ilga ir sunki diena. Galvoje buvo daug abejonių, bet aš suradau drąsos atsikratyti tų nereikalingų minčių. Man kaip atletui tai yra pergalė, nes aš sugebėjau svarbiausiu metu susikaupti ir parodyti viską, ką galiu geriausio. Prieš apšilimą pasakiau savo treneriui, kad man nereikia apšilti, mano pulsas jau šiltas.“

Tai buvo pirmasis istorijoje Latvijos čiuožėjo medalis Europos čempionatuose.

A.Mozalevas po trumposios programos buvo lyderis ir tapo čempionato atradimu, nes į jį vykti net neturėjo. Jis buvo atsarginis, pakeitęs dėl traumos negalėjusį atvykti Michailas Koyada. Visgi jo pasaka baigėsi su laisvąja programa. Surinkęs tik 265,69 balo jis liko ketvirtas.

„Spaudimas mane prislėgė. Labai jaudinausi. Labai gaila, bet ne viskas prarasta, gyvenimas tęsiasi, nors ir nepasiekiau olimpinių žaidynių“, – apgailestavo A. Mozalevas.

Nuo jo dar penkiais taškais atsiliko ir šeštą vietą užėmę J. Semenenko: „Čiuožiau labai blogai. Stengiausi negalvoti apie olimpines žaidynes ir koncentruotis į čiuožimą, bet nepavyko.“

Europos dailiojo čiuožimo transliacijų per LRT.lt. grafikas:

01.15 d. 13:35-16:55 val. Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Šokiai ant ledo. Laisvoji programa. Dalyvauja A. Reed ir S. Ambrulevičius.

01.15 d. 18:30-22:25 val. Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Moterys. Laisvoji programa. Dalyvauja A. Golovkina.

01.16 d. 15:30-18:00 val. Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Parodomoji programa.

Varžybas portale LRT.lt komentuoja dailiojo čiuožimo komentatorius Vytautas Jasutis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt