Sportas

2022.01.14 17:13

Į nepavydėtiną situaciją patekęs Juknevičius: jeigu nebūčiau sutikęs padėti aš, tai būtų padaręs kažkas kitas

LRT.lt2022.01.14 17:13

Lenktynininkas Antanas Juknevičius pasiekęs dvyliktojo greičio ruožo finišą įveikė ir 13-ąjį savo Dakarą, tačiau likus 50-čiai kilometrų iki finišo jis pakliuvo į nepavydėtiną situaciją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Trasoje A. Juknevičių sustabdė Vladimiras Vasiljevas, kurio automobilis patyrė techninį gedimą. Savo eiga jis važiuoti negalėjo, todėl paprašė lietuvio partempti iki finišo. Žinodamas apie didelę laiko persvarą, kurią V. Vasiljevas turėjo prieš Vaidotą Žalą kovoje dėl TOP-10, A. Juknevičius nusprendė neatsisakyti suteikti pagalbos jos prašančiam ir partempė lenktynininką į finišą.

„Likus 50 kilometrų iki finišo pamatėm, kad mus kažkas stabdo. Galvojom, kad prašys tik šiek tiek patempti, tačiau sulaukėm prašymo partempti iki finišo. V. Vasiljevo automobilyje nusisuko pagrindinis velenas, todėl jis negalėjo pasiekti finišo sava eiga. Tokia bėda trasoje gali ištikti kiekvieną. Toks tas Dakaras, negali žmogaus palikti bėdoje, kai jis prašo pagalbos. Jeigu nebūčiau sutikęs padėti aš, tai būtų padaręs kažkas kitas, bet tai lieka tik spėliojimai ir visa tai yra sporto dalis”, – situaciją iš savo perspektyvos aiškino Dakaro legenda A. Juknevičius.

Partempęs V. Vasiljevą į finišą, A. Juknevičius sulaukė iš lenktynininko kito prašymo – nutempti jo automobilį iki galutinio kontrolės taško, esančio prieš finišo podiumą, tačiau lietuvis tai daryti atsisakė.

„Vasiljevas paprašė manęs, kad nutempčiau jį iki podiumo, tačiau atsisakiau tai padaryti. Trasoje negali atsisakyti padėti tam, kuris prašo pagalbos, tačiau nuo finišo iki podiumo jis turės kapstytis pats. Laikydamasis sportinės etikos ir padėdamas žmogui, kuris prašo pagalbos, pastačiau save į labai nepavydėtiną situaciją, nes Vaidas bendroje įskaitoje dabar rikiuojasi iš karto už V. Vasiljevo – 11-oje vietoje. O labai norėjosi, kad Vaidas šiame Dakare iškovotų vietą TOP-10”, – sakė A. Juknevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt