Sportas

2022.01.14 13:23

Aukščiausią vietą šiemet užėmęs Žala labiausiai džiaugėsi aplenktu Sainzu

LRT.lt2022.01.14 13:23

Vaidotas Žala paskutiniajame šių metų Dakaro ralio greičio ruože užėmė aukščiausią vietą 2022-aisiais – penktąją. Svarbiausia, kad jam pavyko apginti 11-ąją bendrosios įskaitos poziciją nuo seno Dakaro vilko, keturis kartus čempiono Carloso Sainzo. Tuo V. Žala su šturmanu Paolo Fiuza itin džiaugėsi.

„Mynėm, mynėm, oi mynėm. 160 km greičio ruožas, kaip klasikiniame ralyje suvažiuoti, panašus jausmas, toks techniškas, tarp akmenų. Jau vienu metu pradėjo suktis atsiminimai iš 2020 m., kai ten baigėme. Galvoju – ir sustoti negaliu, ir minti reikia. Oi, kaip gerai“, – džiaugėsi V. Žala.

Kalbėdamas jis dar nežinojo apie tai, kad aplenkė C. Sainzą, kurį su Sauliumi Jurgelėnu vadina „Karoliu“.

„Karoliui įvežėm?“ – sužinojęs apie šią saldžią pergale Vaidotas puolė prie šturmano ir abu itin džiaugėsi savo pasirodymu.

Duodant šį interviu V. Žala dar nežinojo ir apie tai, kad rusas Vladimiras Vasiljevas į finišą bus partemptas Antano Juknevičiaus ir tai jam užkirs kelią užimti dešimtąją bendrosios įskaitos vietą.

„Matėme jį, su virve laukė, kažkas sugedo. Bet negalime sustoti, deja, kitąsyk.“

Paklaustas apie sunkiausią Dakarą sportininkas vylėsi, kad kitais metais čia galės atvykti su naujausia technika – T1+ klasės bolidu.

„Nežinau, nežinau. Paskutiniai du greičio ruožai tikrai buvo žiaurūs. Bet ėjo ir praėjo tas Dakaras, lauksime kito. Tikiuosi, kad bus kitas automobilis. Lateganas ėjo pro šoną, pralėkė, po to stojo ratą keistis, bet panašu, kad tos padangos ant akmenų laiko kosmosą, neįtikėtinai. Ten, kur mes trečiu bėgiu važiuojam 70, jis pilna rankena pjauna“, – pasakojo V. Žala.

11-oji bendrosios įskaitos vieta ir aukščiausia V. Žalos karjeroje Dakare. Septintą kartą čia važiavęs ir ketvirtą kartą finišavęs sportininkas 2019 m. buvo likęs 12-as.

Tais pačiais metais 11-ąją vietą užėmė Benediktas Vanagas – tai visų laikų lietuvių Dakaro rekordas automobilių klasėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt