Sportas

2022.01.14 13:01

Juknevičiaus į finišą partemptas rusas iš dešimtuko išstūmė Žalą

LRT.lt2022.01.14 13:01

Atrodo, kad paskutinis 2022 m. Dakaro ralio etapas Lietuvos gerbėjams bus įsimintinas dėl itin įdomios istorijos tarp Vaidoto Žalos, Antano Juknevičiaus ir ruso Vladimiro Vasiljevo. A. Juknevičiaus pagalba rusui greičiausiai užkirto kelią V. Žalai patekti tarp dešimties greičiausių Dakaro pilotų.

Galingu tempu 12-ąjį greičio ruožą pravažiavęs V. Žalos ekipažas užėmė penktąją vietą – aukščiausią šių metų Dakaro ralio etapuose. Tai leido „Teltonika“ ekipažui apginti 11-ąją bendrosios įskaitos poziciją nuo seno Dakaro vilko Carloso Sainzo, kuris paskutiniajame etape strigo trasoje.

Tačiau jau po finišo ilgą laiką atrodė, kad V. Žala gali pasiekti lietuviams neregėtas aukštumas ir pasiekti pirmąjį dešimtuką.

Prieš lemiamą dieną savo jėgomis to padaryti nebuvo įmanoma, nes nuo jo lietuvį skyrė kone valanda, tačiau trasoje užstrigo rusas Vladimiras Vasiljevas. Kol kas nėra aišku, kas atsitiko šiam pilotui, bet jis ilgą laiką stovėjo vienoje vietoje, o tarp jo ir V. Žalos bendroje įskaitoje buvo pusantros valandos praraja.

V. Vasiljevui pasirodžius ties 120 km riba tapo aišku, kad V. Žala jo neaplenks, tačiau netrukus paaiškėjo pikantiška detalė. Rusą į finišą tempia kitas lietuvis – Antanas Juknevičius.

Tai buvo galima suprasti pagal GPS rodiklius – A. Juknevičius ir V. Vasiljevas judėjo žemėlapyje kone „sulipę“. Netrukus tai parodė ir finišo laikas – abu pilotai paskutinėje 43 km atkarpoje užtruko lygiai 40:09 min.

Galutinai šią informaciją patvirtinta Dakare dirbantis 15min žurnalistas Žilvinas Pekarskas, parašęs, kad A. Juknevičius tempė V Vasiljevą į finišą „todėl, kad su juo yra geri draugai.“

„Bėdoje jie buvo. Būtume žinoję, kad tik toks skirtumas, jie mums kitaip pasakė. Aš sakiau, kad jūs su Vaidu konkuruojate, o jie man sako, kad skirtumas – pusantros valandos. „mus vis tiek juk patrauks Kamazas arba kas nors.“ Sunkvežimis būtų patraukęs panašiu laiku, kaip mes. Norėjome, kad Vaidas būtų dešimtas, bet čia taip gavosi, čia negali...“ – finišavęs situaciją trumpai komentavo A. Juknevičius.

Po finišo ir V. Žala sakė, kad matė trasoje sugedusį V. Vasiljevą, tačiau nestojo varžovui į pagalbą: „Matėme jį, su virve laukė, kažkas sugedo. Bet negalime sustoti, deja, kitąsyk.“

Galutinėje įskaitoje V. Vasiljevas užėmė 10-ąją vietą, V. Žalą aplenkęs 29:34 min. Tiesa, jei ne A. Juknevičius, rusui galimai būtų padėjęs kuris nors kitas ekipažas, mat tempti kitų dalyvių į finišą Dakaro taisyklės nedraudžia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt