Sportas

2022.01.14 09:06

Australija atšaukė Džokovičiaus vizą ir ketina serbą deportuoti iš šalies

LRT.lt, BNS2022.01.14 09:06

Australijos Imigracijos reikalų ministras Alexas Hawke`as nusprendė atšaukti Novako Džokovičiaus vizą po to, kai šis pirmadienį teisme išgirdo sau palankų sprendimą.

BBC skelbia, kad pirmoji pasaulio raketė tokiu atveju turėti būti deportuota iš Australijos. Tiesa, 34-erių N. Džokovičiui lieka dar teisė šį sprendimą apskųsti.

Praėjusį trečiadienį Australijos miesto Melburno oro uoste N. Džokovičiaus viza buvo panaikinta, nes pasienio apsaugos tarnybos pareigūnai nusprendė, kad serbas neatitinka išimties reikalavimui vakcinuotis atvykstant į šalį.

Viešai prieš vakcinas ne kartą pasisakęs serbas prieš skrisdamas į Australiją buvo sakęs, kad yra gavęs išimtį reikalavimui būti vakcinavusis.

Tenisininkas teisme teigė, kad gruodžio mėnesį jis sirgo koronavirusu, todėl ir nėra vakcinuotas. Pagal Australijos taisykles žmogus, kuris yra neseniai persirgęs infekcija, gauna išimtį atvykimui į šalį be vakcinos.

Galiausiai pirmadienį teismas nusprendė, kad jo viza panaikinta neteisėtai. Šis sprendimas reiškė, kad serbui gražinama jo viza ir jis legaliai gali pateti į šalį be karantino. Tačiau sprendimą pakeisti galėjo ministras A. Hawke`as ir savo nuožiūra antrą kartą atšaukti N. Džokovičiaus vizą. Būtent toks sprendimas ir buvo priimtas šį penktadienį.

A. Hawke`as savo pranešime nurodė šį sprendimą priėmęs „dėl sveikatos ir tvarkos priežasčių“.

N. Džokovičius į Australiją atvažiavo ginti „Australian Open“ nugalėtojo titulo. Turnyras prasidės sausio 17 dieną.

„Kvailio vietoje“

Mūšis su N. Džokovičiumi dėl jo vizos Australijoje, kur dėl COVID-19 beveik dvejus metus galiojo vieni griežčiausių suvaržymų pasaulyje, turi politinį krūvį.

Iki gegužės šalyje turi būti sušaukti visuotiniai rinkimai.

Kai kurie tenisininkai sako, kad N. Djokovičiui dabar turėtų būti leista žaisti, tačiau taip galvoja ne visi.

Ketvirtoji pasaulio raketė Stefanos Tsitsipas kritikavo N. Džokovičiaus elgesį.

„Jis tikrai žaidžia pagal savo paties taisykles“, – Indijos transliuotojui WION sakė S. Tsitsipas.

Pasak jo, beveik visi Australijos atvirojo teniso čempionato dalyviai yra pasiskiepiję, bet kai kas renkasi tokį kelią, kad visi kiti „atrodo likę kvailio vietoje“.

„Dezinformacija“

Australijoje plintant pandeminio koronaviruso omikron atmainai, N. Džokovičiaus veiksmai sulaukė didelio dėmesio.

Pranešimus apie tai, kad po teigiamo COVID-19 testo rezultato jis Serbijoje nedėvėdamas kaukės dalyvavo keliuose renginiuose, pats teniso asas trečiadienį instagrame pavadino dezinformacija.

Gruodžio 16-ąją, kai, jo teigimu, buvo gautas teigiamas COVID-19 testo atsakymas, jis dalyvavo Serbijos Nacionalinės pašto tarnybos renginyje, per kurį buvo pristatoma jo garbei išleista pašto ženklų serija.

Be to, Belgrado teniso federacija paskelbė nuotraukų, kuriuose matyti, kaip N. Djokovičius gruodžio 17-ąją dalyvauja jaunųjų žaidėjų apdovanojimų ceremonijoje Serbijos sostinėje.

N. Djokovičius sakė, kad PCR testo rezultato sulaukė tik po gruodžio 17-osios jaunųjų tenisininkų renginio.

Tačiau jis pripažino, kad neatšaukė gruodžio 18-osios interviu prancūzų sporto dienraščiui „L`Equipe“.

„Pagalvojus, tai buvo neteisingas sprendimas ir aš sutinku, kad man derėjo perkelti šį susitikimą“, – sakė N. Džokovičius.

Interviu ėmęs žurnalistas Franckas Ramella sakė tuo metu nežinojęs, kad N. Djokovičius gavo teigiamą COVID-19 testo atsakymą.

Teniso žvaigždė taip pat pripažino klaidą savo kelionės į Australiją deklaracijoje. Joje buvo varnele pažymėta, kad jis 14 dienų prieš skrydį į Melburną nekeliavo ir nekeliaus.

Įrašai socialinėje žiniasklaidoje ir pranešimai rodo, kad jis tuo periodu buvo iš Serbijos nuskridęs į Ispaniją.

N. Džokovičius dėl klaidos kaltino savo pagalbininkų komandą. „Mano agentas nuoširdžiai atsiprašo už šią administracinę klaidą pažymint ne tą langelį“, – sakė jis.

Melburne daugėjant COVID-19 pacientų hospitalizacijos atvejų, Viktorijos valstijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė, kad Australijos atvirajame teniso čempionate leis užimti tik 50 proc. vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt