2022.01.14 00:03

Emocingame Eurolygos finalininkų mūšyje – išvarytas Atamanas, solidus Jokubaitis ir „Barcelona“ pergalė

LRT.lt2022.01.14 00:03

Ketvirtadienį Eurolygoje buvo galima išvysti praėjusio sezono finalininkų dvikovą – į mūšį Ispanijoje stojo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (16-4) ir Stambulo „Anadolu Efes“ (9-10) komanda.

Atkakliose ir Ergino Atamano išvarymu pažymėtose rungtynėse pergalę 82:77 (19:17, 21:24, 21:15, 21:21)

Eurolygos čempionų treneris dvi technines pražangas užsidirbo trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet jo manymu buvo neteisinga sušvilpta pražanga puolime jo auklėtiniams.

Įpykęs treneris karščiavosi prie šoninės linijos, kol galiausiai buvo išvarytas.

Svečiai pirmavo po dviejų kėlinių 41:40, tačiau likę be trenerio „Anadolu Efes“ krepšininkai varžovus prieš lemiamą ketvirtį paleido 61:55.

Per likusį laiką „Barcelona“ atlaikė svečių spaudimą ir iškovojo pergalę.

Rokas Jokubaitis nugalėtojų gretose žaidė 21 minučių, pelnė 16 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 1/3 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 11 naudingumo balų.

Ypač svarbi buvo jo sėkminga atkarpa ketvirtajame kėlinyje, kuomet „Anadolu Efes“ priartėjo iki 1 taško. Į tai lietuvis atsakė prasiveržimu ir taikliu dvitaškiu. O pačioje dvikovos pabaigoje jis uždarė rungtynes dvitaškiu su pražanga, kuomet galutinai paskandino Eurolygos čempionus.

„Barcelona“: Rokas Jokubaitis 16, Nikola Mirotičius 15, Sertačas Šanli 13, Cory Higginsas 9, Kyle`as Kuričius 8 taškai.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 18, Shane`as Larkinas 17, Bryantas Dunstonas ir Krunoslavas Simonas po 12 taškų.