Sportas

2016.12.29 15:19

Moterų krepšinio rinktinės grįžtantis treniruoti M. Šernius žaidėjoms nežada atostogų

Mantas Šernius vos po trijų mėnesių baigė darbą su Kinijos Tajuano-Šansi „Flame“ moterų krepšinio klubu ir grįžo į Lietuvą. Trenerio asistentu dirbti į tolimąją šalį išvykusio lietuvio komandai puikiai sekėsi Kinijos čempionate, tačiau klubo savininkai atleido vyriausiąjį trenerį. Tada šis postas buvo pasiūlytas M. Šerniui. Vis dėlto rasti bendro susitarimo nepavyko.

„Kontraktas baigėsi, nepavyko mums jo pratęsti. Tiesiog klubas nesutiko su mano sąlygomis ir tiesiog turiu rimtesnių darbų čia, Lietuvoje“, – teigė M. Šernius.

Dabar visos M. Šerniaus mintys – apie Lietuvos moterų krepšinio rinktinę, prie kurios vairo strategas stojo po metų pertraukos. Treneris sieks vėl sieks įgyvendinti olimpinę. 2015-aisiais M. Šerniaus vadovaujama Lietuvos rinktinė Europos čempionate neišnaudojo puikaus šanso pirmą kartą šalies istorijoje prasibrauti į olimpines žaidynes. Vėliau, treneriui pasitraukus, rinktinė išvis pamiršo pergalių skonį ir net nepateko į šią vasarą vyksiantį Europos čempionatą. Pasak M. Šerniaus, to priežastis – stabilumo stoka.

„Nereikia daryti čia jokios tragedijos, reikia iš naujo suburti, reikia peržiūrėti savo ūkį ir žiūrėti, kad būtų kuo didesnė konkurencija į tą rinktinę, kad žaidėjoms nebūtų laiko nei atsipalaiduoti“, – teigė strategas.

BNS nuotr.

M. Šernius tvirtina, kad siekiant stabilių Lietuvos rinktinės rezultatų būtina kelti šalies klubinio krepšinio lygį.  

„Turim 7–8 žaidėjas, kurios šiuo metu žaidžia Europoje ir jos žaidžia gana gerai, mums reikia tiesiog pagerinti LMKL, atrasti naujų talentų, norisi turėti ir savo komandą, kur žaistų 4–5 žaidėjos ir žinome iš patirties, kad anksčiau, kai buvo „Teo“, „Viči“ komanda, kur rezultatai tikrai buvo neblogi, tuo pat metu pasikėlė ir Lietuvos moterų rinktinė“, – prisiminė M. Šernius.   

BNS nuotr.

Nors į 2017 metų Europos čempionatą Lietuvos rinktinė nepateko, treneris ateinančią vasarą rinktinės žaidėjoms atostogų nenumatęs. M. Šernius kvies 18 stipriausių krepšininkių į treniruočių stovyklas, jau suplanuotas turnyras Kinijoje.

Strategas tikisi, kad taip komanda bus jau susižaidusi prieš rudenį prasidėsiančias 2019 metų Europos čempionato atrankos varžybas.