Sportas

2016.12.28 19:35

Panevėžio „Lietkabelis“ pasiryžęs perrašyti klubo istorijos metraščius

BNS 2016.12.28 19:35

Panevėžio „Lietkabelio“ klubas 1993-iaisiais metais buvo vienas iš aštuonių Lietuvos krepšinio lygos steigėjų. Nuo pat pirmųjų lygos egzistavimo akimirkų čempionate rungtyniaujanti Panevėžio ekipa nepraleido nė vieno sezono. Keitėsi tik komandos pavadinimai – „Lietkabelis“, „Kalnapilis“, „Sema“, „Panevėžys“, „Preventa – Malsena“, „Aukštaitija“, „Techasas“.

Ir nors Panevėžio klubas stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniauja nuo pat jos įkūrimo pradžios, panašu, kad būtent šis sezonas jiems gali būti rekordiškai geras. Visus kozirius savo rankose laikantys panevėžiečiai pasiryžę perrašyti klubo istoriją.

Vieną rekordą „Lietkabelis“ šiemet jau pagerino – prieš pat Kūčias į Panevėžio komandos areną rungtynėse su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa susirinko 5002 žiūrovai. Tačiau „Lietkabelio“ traukinys sustoti nežada ir dar bent keli rekordai šį sezoną gali kristi su trenksmu.

Šiuo metu Panevėžio ekipa turnyrinėje lentelėje užima antrą vietą. 24-ąjį sezoną lygoje žaidžiantis „Lietkabelis“ yra iškovojęs 14 pergalių ir patyręs 3 pralaimėjimus. Per visą klubo istoriją Panevėžio ekipai tik du kartus pavyko iškovoti daugiau pergalių, tačiau tam prireikė viso sezono.

Praėjusiame sezone „Lietkabelis“ 16 kartų buvo stipresnis nei varžovai, tačiau pralaimėjo 23 mačus, o 1998–1999 metų sezone pergalę šventė 18 kartų, bet 24 kartus pripažino priešininkų pranašumą. Dabar „Lietkabelis“ turi iškovojęs 14 pergalių tik įpusėjus reguliariajam sezonui.

Antroje vietoje besirikiuojantys „Lietkabelio“ krepšininkai artimiausią persekiotoją „Lietuvos rytą“ lenkia trimis pergalėmis, tiesa, vilniečiai yra sužaidę vienu maču mažiau. Kol kas aukščiausia vieta, kurioje reguliarųjį sezoną baigė panevėžiečiai, buvo 5-ta. Tokį rezultatą „Lietkabelis“ pasiekė prieš dešimtmetį.

Panevėžio ekipai niekada nėra pavykę peržengti ir ketvirtfinalio barjero – 11 bandymų buvo nesėkmingi. 12 kartų „Lietkabelis“ ir visas miestas apskritai liko be atkrintamųjų varžybų.

Šį sezoną „Lietkabelio“ tikslai yra kur kas rimtesni, o kalbos apie medalius nėra vien tik neįgyvendinama svajonė. Veteranų ir jaunimo mišinys kol kas labai veiksmingas ir komanda šį sezoną pasiruošusi išnaudoti visą rašalą perrašinėdama klubo istorijos metraščius.