Sportas

2016.12.28 15:28

Š. Jasikevičius prieš dvikovą su „Emporio Armani“: mano galva jau neišvaloma

15min.lt 2016.12.28 15:28

Moralinė krizė, iš kurios lipti padėtų pergalė prieš Naujuosius. Jau ne pirmą kartą taškus išbarstęs Kauno „Žalgiris“ išvyksta į Milaną, kur ketvirtadienį bandys įkrėsti prie pralaimėjimų baigiančiai priprasti „Emporio Armani“ ekipai su Mantu Kalniečiu. „Reikia žiūrėti į savo kiemą. Važiuojame kautis ir laimėti“, – prieš išvyką sakė Šaras, nesižvalgęs į Milaną skaldančius tarpusavio nesutarimus.

Šarūnas Jasikevičius žaidėjams per Kalėdas skyrė tris laisvas dienas. Nors žalgiriečiai prieš šventes apmaudžiai išleido pergalę prieš Kazanės „Uniks“, jis krepšininkų taip, kaip tai padarė Tomas Pačėsas Vilniaus „Lietuvos ryte“, nebaudė – vilniečiai turėjo treniruotis per didžiąsias metų šventes.

„Nežinau, kiekvienam reikia žiūrėti į savo kiemą, – T. Pačėso sprendimo neanalizavo Š. Jasikevičius. – Manau, vyrai atsijungė nuo krepšinio. Po trijų dienų poilsio dvi dienas gan intensyviai treniravomės. Milane treniruosimės gan lengvai. Šį sezoną nėra laiko ilsėtis ir treniruotis, todėl tai buvo laikotarpis, kai vyrai galbūt išsivalė galvas. O tai dabar svarbiausia.“

Ar pats treneris spėjo atsipūsti?

„Mano galva neišvaloma, – šyptelėjo Šaras. – Nežinau. Ten kas jau viduj – sunkiai. Yra tam vasaros.“

„Žalgirio“ stratego galvoje sukosi mintys, kaip sustabdyti „Emporio Armani“ puolimą. Laukite rezultatyvių rungtynių, nes „Emporio Armani“ (vid. 82,6 tšk.) pagal pelnomus taškus Eurolygoje rikiuojasi ketvirti, „Žalgiris“ (vid. 81,4 tšk.) – penktas.

Š. Jasikevičiaus nedžiugina svarbus „Žalgirio“ statistinis rodiklis.

„Reikia atlikti daug darbo ir ypač gynyboje. „Emporio Armani“ įmeta bent po 80 taškų ir turi daugybę žaidėjų, kurie bet kokiose rungtynėse gali įmesti daugiau kaip 20 taškų ir nuspręsti jų baigtį. Mačiau mūsų statistiką: jei praleidžiame 80 taškų, mes pralaimime. Tai atspindi sezono eigą, – įsitikinęs Š. Jasikevičius. – Stengiamės, koncentruojamės. Kažkas pavyksta, kažkas ne, bet komanda, manau, yra teisingame kelyje.“

Pasiruošę Kalniečio staigmenoms

Beje, į teisingą kelią grįžta ir Mantas Kalnietis.

Nors antradienį Milano „Emporio Armani“ Italijos čempionate pralaimėjo Emilijos Redžo „Grissin Bon“ ekipai 87:91, M.Kalnietis sužaidė rezultatyviausią sezono mačą (21 tšk.) ir pakartojo asmeninį visų laikų pataikytų tritaškių rekordą (5).

„Visi mes jį žinome. Bet kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Svarbu, kaip mūsiškiai prieš jį žais, kaip jis pasiruoš fiziškai ir psichologiškai. Vakar sužaidė puikiai. Žiūrėsime, kaip bus rytoj“, – sakė Š. Jasikevičius.

Apibendrinant visą sezoną Eurolygoje, M. Kalniečio vaidmuo Milane neišskirtinis – vid. 5,8 taško ir 3,2 rezultatyvaus perdavimo per 19 minučių.

„Mačiau, kad Mantas sužaidė labai gerai. Komandoje jo pozicijoje yra daug žaidėjų. Kokios ten tikslios jo žaidimo bangavimo priežastys, nežinau. Bet visiems aišku, kad tai aukščiausio lygio žaidėjas, kuris savo potencialą parodė praėjusiose rungtynėse. Vienas prioritetų bus neleisti jam įsižaisti“, – pridūrė Renaldas Seibutis.

Italų problemos – didesnės nei pralaimėjimai

„Emporio Armani“ su 4 pergalėmis ir 10 pralaimėjimų tupi priešpaskutinėje Eurolygos turnyro lentelės vietoje.

Italai Eurolygoje pralaimėjo 7 susitikimus iš eilės, o namų tvirtovės per šią seriją neapgynė jau tris kartus.

Beje, klubą skaldo tarpusavio nesutarimai. Dėl karo kirvių su treneriu Jasminu Repeša Milaną turėjo palikti ilgametis „Emporio Armani“ žaidėjas Alessandro Gentile. Su specialistu bendros kalbos neranda ir kiti žaidėjai.

Kita vertus, Milano „Mediolanum Forum“ arenoje toks silpnas (pagal vietą turnyro lentelėje) varžovas dar nesilankė. Žalgiriečiai su 5 pergalėmis rikiuojasi ne kažin kiek aukščiau, todėl italai į lietuvius žiūri kaip į grobį, kuriuo pasotintas klubas galėtų stotis ant kojų.

O neramumai, kurie skaldo „Emporio Armani“ stovyklą, nejaudina Š.Jasikevičiaus.

„Ruošiamės taip pat, lyg žaistume prieš CSKA. Visada reikia žiūrėti į savo kiemą, kurį galime kontroliuoti. Jų kontroliuoti negalime, – pabrėžė Š.Jasikevičius. – Įdomu, kaip viską paveiks tas jų pralaimėjimas. Komandos nori reabilituotis, todėl mums reikia atsiduoti gynyboje, o puolime žaisti savo krepšinį. Susikurti metimus. Vienądien pataikome, kitą – ne, bet norėčiau geresnės gynybos ir mažiau praleistų lengvų taškų.“

Rezultatyviausiai ir stabiliausiai Milane žaidžia Rakimas Sandersas (vid. 14,3 tšk.) bei Ricky Hickmanas (10,2 tšk., 3,6 rez. perd.). Bet Šaras galėtų išskirti būrį žaidėjų.

„Yra kokie 5–6 žaidėjai, kurie gali mesti po 20 taškų, – pastebėjo treneris. – „Emporio Armani“ yra puolimo komanda. Yra kažkokie neblogi pagrindiniai žaidėjai kaip McLeanas, Cinciarini, Cerella. Jie eina keliais ir stengiasi įnešti į žaidimą gynybinės dvasios. Šitoje Eurolygoje laimėti labai sunku ir jiems nepavyksta. Bet tai komanda su didžiuliu potencialu, kuri tiesiog išgyvena blogą sezono laikotarpį.“