Sportas

2022.01.15 12:00

Stanionis sieks revanšo prieš Butajevą: man tai yra gyvenimo kova

Brigita Virbalytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2022.01.15 12:00

Profesionalų bokso ringe kovojantis boksininkas Eimantas Stanionis tikisi jau artimiausiu metu išgirsti, kada jis kausis dėl pasaulio čempiono diržo. Lietuvis jau priprato, kad profesionalų bokse galioja savos taisyklės ir čia gali būti keičiamos ne tik kovų datos, bet ir varžovai. 

Eimanto Stanionio neišmušė iš vėžių lyg karuselė besisukančios derybos dėl kitos kovos profesionalų bokso ringe. Net kelis kartus nukelta dvikova su pusvidutinio svorio „super“ pasaulio čempionu Yordeniu Ugasu, vėliau, pasiekus susitarimą, pasaulio bokso asociacija (WBA) netikėtai paskelbė, kad lietuvis sutiko, kad įvyktų Y. Ugaso ir Errolo Spenco diržų suvienijimo kova, o pats E. Stanionis kausis su pasaulio WBA čempionu Radžhabu Butajevu. Vėliau kovų nugalėtojai susikaus tarpusavyje. Taip bus sumažintas diržų kiekis.

„Manau, kad tai geras sprendimas, dėl to kad laimėjus prieš R. Butajevą, turėsiu šansą kovoti dėl visų trijų diržų. Manau, pasirinkau gerą sprendimą. Žmonės dabar labai maišo ir galvoja, kad nebekovosiu dėl pasaulio čempiono diržo. Kovosiu dėl pasaulio čempiono diržo, tiesiog WBA yra tokia organizacija, kad yra du diržai – superčempionas ir yra pasaulio reguliarus čempionas, tai aš kovosiu dėl to reguliaraus čempiono titulo ir paskui mūsų kovos nugalėtojas kovos su E. Spenco ir Y. Ugaso kovos laimėtoju“, – kalbėjo E. Stanionis.

Kubietis Y. Ugasas nuo pat derybų pradžios piktinosi, kad WBA verčia jį kovoti su lietuviu, kuris esą to nevertas. Pasak E. Stanionio, pagrindinė priežastis – finansai.

„Finansiškai jam kovoti su manimi nepelninga, nes JAV rinkoje dar esu nelabai žinomas ir taip pat esu labai jaunas, užsispyręs ir alkanas, tikrai noriu laimėti, visi žino, kad tai būtų sunki kova ir Y. Ugasui tai būtų didelė rizika. Dėl to jis norėjo kovos su E. Spencu, kad finansiškai būtų gerai“, – teigė boksininkas.

E. Stanionio nuomone, rusas R. Butajevas – stipresnis varžovas nei Y. Ugasas. Be to, lietuviui tai bus tam tikras revanšas už du pralaimėjimus šiam varžovui mėgėjų jaunimo amžiaus grupėje.

„Tikrai labai užsispyręs, karingas kaip ir aš. Todėl, manau, mūsų kova profesionaliame bokse bus labai intriguojanti ir įdomi. Man tai yra gyvenimo kova. Į ją eisiu dabar arba niekada, nes tai yra didelis šansas ir, be abejo, yra kažkas likę nuo tos jaunystės, kad noriu atsirevanšuoti, noriu laimėti. Aišku, buvome jauni, dabar bus viskas kitaip, nes esame suaugę, profesionalūs boksininkai ir mūsų laukia 12 raundų“, – kalbėjo E. Stanionis.

E. Stanionio ir R. Butajevo kova JAV turėtų įvykti kovo 26 arba balandžio 16 dieną.

– Kaip pasikeitė situacija, kad nebekovosite su Y. Ugasu?

– Iš tiesų viskas įvyko netikėtai. Dabar suprantu, kad bokse yra labai daug užkulisinių dalykų. Dabar toks scenarijus – man leido pasirinkti, ar noriu kovoti su Y. Ugasu, ar galiu leisti Y. Ugasui kovoti su E. Spencu, o pats kovoti su R. Butajevu, kuris, mano manymu, stipresnis varžovas nei Y. Ugasas. Laimėtojas galės kovoti dėl trijų diržų. Manau, kad tai yra begalinis šansas.

Tai yra geras sprendimas, dėl to, kad laimėjęs prieš R. Butajevą, turėsiu šansą kovoti dėl visų trijų diržų. Manau, pasirinkau gerą sprendimą. Žmonės dabar labai maišo ir galvoja, kad nebekovosiu dėl pasaulio čempiono diržo. Kovosiu dėl pasaulio čempiono diržo, tiesiog WBA yra tokia organizacija, kad yra du diržai – superčempionas ir yra pasaulio reguliarus čempionas, tai aš kovosiu dėl to reguliaraus čempiono titulo ir paskui mūsų kovos nugalėtojas kovos su E. Spenco ir Y. Ugaso kovos nugalėtoju.

– Kodėl Y. Ugasas vengė kovos su jumis?

– Pagrindinė priežastis – finansai. Finansiškai jam kovoti su manimi nepelninga, nes JAV rinkoje dar esu nelabai žinomas ir taip pat esu labai jaunas, užsispyręs ir alkanas, tikrai noriu laimėti, visi žino, kad tai būtų sunki kova ir Y. Ugasui tai būtų didelė rizika. Dėl to jis norėjo kovos su E. Spencu, kad finansiškai būtų gerai.

– Palyginkite Y. Ugasą ir R. Butajevą. Kuris jums yra parankesnis varžovas?

– Manau, R. Butajevas yra aukštesnio lygio negu Y. Ugasas. Kubietis jau vis tiek yra vyresnis, o R. Butajevas yra jaunas, tik metais už mane vyresnis. Jis tikrai yra stiprus, man yra tekę su juo kovoti, yra tekę treniruotis kartu. Tikrai geras kovotojas. Laimėti kovą šansai yra 50 / 50. Kas laimės, tas kils aukštai, kas pralaimės, mažą žingsnį dės atgal.

Esu su R. Butajevu kovojęs jaunimo amžiaus grupėje, Europos jaunimo čempionato kovose. Dukart – vieną kartą pralaimėjau, kitą kartą labai stengiausi, realiai turėjau laimėti, bet, kadangi bokse yra politinių dalykų, teisėjai man tos pergalės nedavė, bet tikrai gera kova buvo. Taigi tai tikrai labai užsispyręs boksininkas, karingas kaip ir aš. Todėl, manau, mūsų kova profesionaliame bokse bus labai intriguojanti ir įdomi.

– Ar galima sakyti, kad tai bus principinė kova?

– Man tai bus gyvenimo kova. Į ją eisiu dabar arba niekada, nes tai yra didelis šansas ir, be abejo, yra kažkas likę nuo tos jaunystės, kad noriu atsirevanšuoti, noriu laimėti. Aišku, buvome jauni, dabar bus viskas kitaip, nes esame suaugę, profesionalūs boksininkai ir mūsų laukia 12 raundų.

– Kada įvyks kova?

– Kovo 26 d. arba balandžio 16 d. Laukiu galutinio patvirtinimo.

– Kaip kovos nukėlimas koreguos jūsų pasirengimą?

– Sportuoju kiekvieną dieną, darau ir sunkesnes, ir lengvesnes treniruotes, nes nenoriu persitreniruoti prieš treniruočių stovyklą. Kitą savaitę vyksiu į Ispaniją, tai bus dalis mano pasirengimo. Vėliau galbūt iš karto iš Ispanijos vyksiu į JAV, arba dar grįšiu į Lietuvą ir tik tada skrisiu į JAV. Laukiu tikslios datos, kad galėčiau susidėlioti savo grafiką su treneriu Vidu Bružu. Stengsiuosi pasirengti kaip tik įmanoma geriausiai.

– Ar šįkart yra vidinis įsitikinimas, kad kova tikrai įvyks?

– Nebent pandemija gali sutrukdyti dar kažką, bet prieš kelias dienas gavau iš WBA patvirtinimą, kad toks yra scenarijus ir jis kitoks jau nebebus, tai, ačiū Dievui, pagaliau! Žinau, su kuo kovosiu, kam ruošiuosi, bet, be abejo, dar pandemija gali sujaukti tuos planus, bet tikiuosi, kad ne. Viliuosi, kad pandemija antrą kartą man nesujauks visų planų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt