Sportas

2016.12.24 14:26

K. Sarsanija lieka Klaipėdos „Atlante“ ir pažadėjo naują solidų rėmėją

LRT.lt 2016.12.24 14:26

Nuo 2013 metų sausio Klaipėdos „Atlantą“ treniruojantis Konstantinas Sarsanija nesirengia išvykti iš Lietuvos. Palangoje įsikūręs specialistas iš Rusijos šiomis dienomis susitiko su „Atlanto“ klubo generaliniu direktoriumi Vaciu Lekevičiumi. Pokalbis baigėsi ilgalaikės sutarties pasirašymu, rašoma futbolo klubo „Atlantas“ internetiniame tinklalapyje.

„Esu labai patenkintas, kad su vyriausiuoju treneriu pavyko suderinti visas būsimų metų detales, – šypsojosi V. Lekevičius. – Apie 2016-ųjų sezoną daug kalbėta. Reikia žiūrėti į priekį. Trenerių štabas patvirtintas, su K. Sarsanija pasirašyta ilgalaikė sutartis. Tiesa, joje yra punktas, kuris leidžia treneriui bet kada išvykti į klubo. Norėčiau, kad kiti metai būtų geresni – nebūtų įtampos, naujoji komanda, kuri bus suburta, degtų noru laimėti. Kautųsi, kaip kovėsi pirmaisiais K. Sarsanijos vadovavimo metais.“

Susitikimu buvo patenkintas ir penktuosius metus „Atlantui“ vadovausiantis specialistas.

„Man buvo svarbu pabendrauti su generaliniu direktoriumi, numatyti klubo vystymo perspektyvas, – mintimis dalijosi K. Sarsanija. – Aptarėme, kaip išvengti situacijos, kokia buvo užklupusi mus šįmet. Pergalių pagrindas, kai visi klubo nariai – žaidėjai, treneriai, administracijos darbuotojai yra laimingi, patenkinti. Neturiu ko slėpti, šįmet dėl pinigų stygiaus buvo tokia situacija, jog kai kurie futbolininkai gaudavo pinigus laiku, kai kuriems jie vėlavo. Tai sukėlė chaosą. Aptarėme, kad to nebūtų. Džiaugiuosi, kad su V. Lekevičiumi sutarėme, supratome vienas kitą. Mes nenarstėme smulkiai praėjusio sezono. Tai, kad nelaimėjome medalių – kaltas visas klubas, o pagrindinė priežastis ta, kad pralaimėjome svarbiausius mūšius.“

– „Atlanto“ gerbėjus domina, kurie žaidėjai liks komandoje?

– Klube tikrai lieka Andrius Bartkus, Vytas Gašpuitis, Domantas Šimkus, Rokas Gedminas, Olegas Dmitrijevas, Donatas Kazlauskas. Tikiuosi, kad „Atlante“ žais ir Maksimas Maksimovas.

Dar kalbėsime su Abdoulu Sylla ir siūlysime jam likti. Po to, kai patyrė sunkią traumą, išvyko namo į Prancūziją. Kiek žinau, gydytojas pasiūlė jam pasveikimo variantą be operacijos. Susisieksiu su juo ir sužinosiu, ką jis mano apie tolesnę karjerą Klaipėdoje.

Mūsų tikslas iki sezono pradžios – suformuoti naują komandą. Metai bus pereinamieji. Pernykštis sezonas dar kartą įrodė, kad klubą reikia vis atnaujinti. Kai kurie futbolininkai nebeturi tikslo ir aikštėje nebesiaukoja, ypač kai žaidžia su kiek stipresniais arba lygiaverčiais varžovais. Todėl tuos žaidėjus reikia keisti.

– Kurių futbolininkų sirgaliai neišvys naujajame sezone?

– Gynėjų Aleksejaus Jepifanovo, Kazimiero Gnedojaus, Marko Benetos, Andriaus Jokšo, Rolando Baravyko, saugų Mariaus Papšio, Ovidijaus Verbicko.

Nusivylęs dėl R. Baravyko apsisprendimo tęsti karjerą Vilniaus „Žalgiryje“. Kodėl jis tai pasielgė – nesuprantu. M. Benetai šis sezonas buvo itin nesėkmingas. Beveik visose svarbiausiose rungtynėse jis klydo, o tos klaidos mums brangiai kainavo. Jis psichologiškai palūžo. Pats Markas nebenori žaisti „Atlante“. Ir aš manau, kad jam reikia pereiti į kitą klubą. Apskritai M.Beneta – geras žaidėjas, tačiau mūsų bendradarbiavimas baigėsi.

– Ką galite pasakyti apie būsimus naujokus?

– Vedame derybas su būreliu žaidėjų – Arminu Vaskela, Robertu Freidgeimu, Valdemaru Borovskiu, Edvardu Gaurilovu, Karoliu Gvildžiu, Jurijumi Vereščiaku, vartininku Deividu Mikelioniu. Dar kviesime gynėją iš Ukrainos ir krašto saugą – Moldovos jaunimo rinktinės narį. Mes žinome juos, tačiau vis vien norėtume, kad atvyktų į peržiūros treniruotes. Pažiūrėtume, kaip jie treniruojasi, koks jų mentalitetas.

Kad naujokai nebūtų svetimkūniai komandoje. Žodžiu, į komandą reikės šliukštelėti šviežio kraujo, jog ji vėl trokštų pergalių. Penktadienį pasirašėme sutartį su mūsų ekipoje buvusiu, o pernai „Palangoje“ žaidusiu Simu Juška, kiek anksčiau su gynėju Ričardu Šveikausku, vartininku Arkadijumi Želninu, Dar nežinome, kiek yra tvirtas šis 18-metis jaunuolis iš Rusijos, ar galės būti pagrindiniu ekipos vartų sargu. Norime pažiūrėti D. Mikelionį. Ir tada spręsime.

Į klubą priimtas būrelis jaunų vaikinų iš Klaipėdos futbolo mokyklos. Jie taip pat turės visas galimybes patekti į pagrindinę komandą. Šnekamės su portugalų klubo „Braga“ atstovais, kad grįžtų į Klaipėdą Andrejus Paniukovas. Gal dar kas nors atvyks į peržiūrą.

Tikimės, kad šįmet sunkiai susirgęs Dovydas Norvilas, sausio mėnesį sulauks gydytojų verdikto. Jei medikai leis – jis grįš į komandą. Bus nauji krašto gynėjai, atakų organizatorius A.Bartkus taps vidurio gynėju. Turime sukurti naują kovingą komandą.

FK „Atlantas“ nuotr.

– Pirmoji sutartis po pasibaigusio sezono buvo pasirašyta su gynėju R. Šveikausku. Ką galite pasakyti apie Prancūzijoje meistriškumą kėlusį jaunuolį?

– Žinia, jis buvo mūsų komandos narys. Po to Ričardą išlydėjome į Prancūziją. Iš šios šalies grįžusio R. Šveikausko žaidimo lygis buvo ne toks, kokio norima „Atlante“. Sudarę naują kontraktą jam suteikiame progą įsitvirtinti komandoje. Viskas jo rankose. Jei treniruočių stovyklose, kontrolinėse rungtynėse netenkins jo pasirodymas, Ričardą paskolintume kitai komandai.

– Praėjusiame čempionate klube buvo puolėjų stygius, ar per žiemą spręsite šį klausimą?

– Nors neturėjome ryškaus puolėjo, tačiau šiais metais žaidėme atakuojantį futbolą. Tikiuosi naujajame sezone turėsime tikrų puolėjų. Norime, kad grįžtų A. Sylla, A. Paniukovas. Mus domina Utenoje žaidęs ukrainietis J. Vereščiakas.

– O finansinė situacija pagerės?

– Prieš vasarą „Atlantas“ sulauks rėmėjo – solidžios Europos kompanijos, kurios pavadinimas bus ant marškinėlių. Klubas taps finansiškai stabilus. Tad į rytojų žvelgiame optimistiškai. Atėjus vasarai turėsime galimybių papildomai sustiprinti komandą.

– Tikriausiai numatytas visas pasirengimo naujam čempionatui ciklas?

– Po atostogų renkamės sausio 10 dieną. Tačiau iki tol žaidėjai yra gavę savotiškus namų darbus, kuriuos reikia atlikti. Jie į pirmą treniruotę turi atvykti geros savijautos. Iki sausio 20 d. treniruosimės Klaipėdoje. Sužaisime dvejas kontrolines rungtynes – 14 d. Rygoje su „Riga“, 19 d. Marijampolėje su „Sūduva“. 23 d. išskrisime į pirmąją treniruočių stovyklą Kipre.

Tą pačią dieną sužaisime su Rumunijos čempionate pirmaujančiu Konstancos „Viitorul“ klubu, kurį treniruoja šios šalies legendinis futbolininkas George Hagi. 30 d. susiremsime su Kielcės „Korona“. Prieš metus mes įveikėme šią ekipa 1:0, tad lenkai sieks revanšo. Vasario 4 d. kausimės su garsiuoju serbų klubu, šios šalies vicečempionu – Belgrado „Partizan“. Vasario 6 d. grįžtame į Klaipėdą. Po keturių dienų išvyksime į antrąją dešimties dienų stovyklą ten pat. 11 d. žaisime su Serbijos čempionais – Belgrado „Crvena zvezda“ futbolininkais. Pernai mes irgi rungtyniavome su jais ir pralaimėjome 1:2. Tad reikės siekti revanšo.

Po keturių dienų susitiksime su Dasakio Achnos „Ethnikos Achna“ klubu iš Kipro. Prieš dvejus metus šiems varžovams, kuriuos dabar treniruoja lietuvis Valdas Ivanauskas, nusileidome 0:1. Norėsiu, kad dar sužaistume ir vasario 18 d. Ieškosime, jog varžovas būtų iš Rusijos aukščiausios lygos. Kai grįšime, duosime žaidėjams keletą dienų pailsėti.

Per likusį iki sezono pradžios laiką gal dar sužaisime vienerias rungtynes. Greičiausiai su kuria nors Latvijos ekipa. Galbūt ji bus iš Liepojos ar Ventspilio.

– Ar kalbėsite apie komandos tikslus 2017-aisiais?

– 2017-ieji klube – pereinamieji metai. Mūsų tikslas – suburti naują komandą. Ko gero, jau aukščiau mūsų buvusios vienuolikės mato save ant naujos čempionų ar prizininkų pakylos. O mes tiesiog žaisime, toliau sieksime išlaikyti liniją, kad komandoje rungtyniautų lietuviai. Tuo norime prisidėti prie Lietuvos futbolo Mes galėtume pakviesti daug užsieniečių, tačiau tai prieštarauja mūsų klubo vizijai.

V. Lekevičius tikisi, kad pavyks gerai sukomplektuoti komanda, našiai padirbėti treniruočių stovyklose:

„Atsisveikinome su vyresnio amžiaus futbolininkais. Jie netraukė komandos į priekį. Dėkui jiems, kad žaidė „Atlante“. Su visais išeinančiais atsiskaitėme iki smulkmenų – nė vienam klubas nėra skolingas. Malonu, kad turėsime generalinį rėmėją, tačiau būtų gerai, kad ir miesto parama būtų bent tris kartus didesnė. Tai būtų didelė pagalba. Turime iškovoję teisę žaisti Europos lygos turnyre. Tikiuosi, kad bus suburta gera ekipa, futbolininkai nuoširdžiai padirbės treniruočių stovyklose. Viena iš skaudesnių klubo netekčių ta, kad komandoje nežais 2016-aisiais stabiliausiai rungtyniavęs

Ovidijus Verbickas. Su juo dar turime metams galiojantį kontraktą, tačiau, jei jis ras klubą – išleisime, nekišime kojų. Marko Benetos sutartis taip pat galioja, tačiau jei jis ras kur žaisti, palinkėsime sėkmės. Apskritai prieš pasirašant sutartis su futbolininkais numatome situacijas, kad juos gali pakviesti stipresni, finansiškai galingesni klubai. Džiaugiamės, jei taip būna.“

Linkėdamas sėkmės naujajame sezone, V. Lekevičius kvietė futbolininkus, kad jie daugiau stengtųsi, o ne kaltintų trenerius, neleidžiančius žaisti, arba klubą, laiku neišmokantį pinigų.

„Jei esi tikras sportininkas – šie faktoriai yra pašaliniai“, – tvirtino jis.

Tai pat generalinis direktorius akcentavo, kad „Atlantas“ ypač geras poligonas jauniems futbolininkams, gaunantiems klube gerų progų atsiskleisti.

„Labai daug kur jaunuoliai turi kantriai laukti, o pas mus, kelyje į pagrindinę ekipą, nuolat dega žalia šviesa. Todėl linkėčiau jauniems vaikinams pasinaudoti galimybėmis tapti aukšto lygio futbolininkais, nesustoti kelti meistriškumą“, – palinkėjo V. Lekevičius.