Sportas

2016.12.23 00:07

Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė pagerbta Kūno kultūros ir sporto departamente

hockey.lt2016.12.23 00:07

Praėjusį savaitgalį Taline (Estija) pasaulio jaunimo iki dvidešimties metų (U-20) ledo ritulio IIA diviziono čempionate triumfavusi Lietuvos rinktinė jau sugrįžo į savo klubus ir tęsia klubinį sezoną.

Nors ledo ritulininkams dėl intensyvaus grafiko džiaugtis daug laiko nėra, tačiau ketvirtadienį Lietuvoje likę IIA diviziono čempionai buvo pagerbti Kūno Kultūros ir sporto departamente (KKSD).

„Nesu matęs taip gerai žaidžiančios Lietuvos jaunimo rinktinės kaip šiame čempionate. Tie rezultatai parodė, kad buvome didesnio meistriškumo komanda nei kitos šiame divizione rungtyniaujančios ekipos. Nugalėti Japoniją, tai nėra tik paprasta pergalė aikštelėje. Tai reiškia, kad 1 tūkst. 600 registruotų žaidėjų nugalėjo 19 tūkst., 12 ledo aikštučių laimėjo prieš 160 ledo rūmų ir galiausiai tai reiškia, kad ne pati stipriausia pasaulio ekonomika laimėjo prieš pirmo trejetuko pasaulio ekonomiką. Ši pergalė buvo labai didelė ir aš tuo džiaugiuosi“, – kalbėjo „Hockey Lietuva“ asociacijos prezidentas Petras Nausėda.

Rinktinės kapitonas Ilja Četvertakas teigė, kad Lietuvos ledo ritulio lygis kyla nuolatos ir dabar jau Lietuvos rinktinė yra nebe antrojo diviziono komanda.

„Nors ir nežaisiu jau kitais metais šioje rinktinėje, tačiau manau, kad likę vyrukai išsilaikys pirmame divizione. Ten šiuo metu yra tikrasis mūsų lygis, mes ten tikrai galime žaisti, – sakė I. Četvertakas. – Jeigu jau šiais metais būtume žaidę pirmame B divizione, manau, kad būtume pasirodę taip pat gerai, nes antrasis divizionas tikrai nėra mūsų.“

Ledo ritulininkas teigė, kad didžiausia Lietuvos rinktinės stiprybė yra kovingumas.

„Mes esame kovotojai, todėl ir laimėjome prieš japonus. Aikštelėje žaidžia ne pinigai, todėl nors ir esame ne tokia turtinga šalis kaip Japonija, tačiau mūsų ledo ritulio lygis nėra blogas ir tai šiuo atveju nieko nenulėmė“, – kalbėjo I. Četvertakas.

Vienintelis iš trenerių pagerbime galėjęs dalyvauti M. Kieras teigė, kad vyriausiasis treneris kanadietis Jimas Settersas į komandą atnešė nugalėtojų mentalitetą.

„Jis atvežė įkvėpimą eiti kovoti dėl aukso medalių. Nesvarbu, kokiame divizione tu bežaistum, svarbu kovoti tik dėl aukščiausių apdovanojimų. Pas jį yra aukščiausia ledo ritulio abėcėlė, turi labai daug patirties, todėl buvo labai smagu praleisti dvi savaites kartu. Treneris dalinosi viskuo, taip pat ir darbais. Pats irgi daug nuveikiau šiame čempionate, nes Jimas nebuvo toks treneris, kuris vienas viską darytų, o asistentai tik stovėtų šalia ir stebėtų rungtynes. Jautėmės kaip viena komanda ir buvo labai smagu“, – kalbėjo M. Kieras.

Treneris mano, kad Lietuvos ledo ritulio lygis turėtų kilti aukštyn ir nebereikėtų žvalgytis atgal: „Turime mokyklose vaikų ir jų vis daugėja. Tikrai neturėtume eiti į kitą pusę, o kilti tik aukštyn. Viskas prasideda nuo vaikų, nuo jų skaičiaus. Vyrų rinktinę gali sukomplektuoti bent dešimčiai metų, tačiau vaikų rinktinės žaidėjai nuolat keičiasi, todėl reikia vis daugiau vaikų, kad galėtume konkuruoti su kitomis komandomis.“

Kitais metais Lietuvos jaunimo rinktinė jau žais IA divizione, kur susikaus su Norvegijos, Lenkijos, Slovėnijos, Italijos ir Ukrainos ledo ritulininkais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.