Sportas

2016.12.19 14:51

Iš Rusijos atimtas pasaulio čempionatas bus surengtas Vokietijoje

BNS2016.12.19 14:51

Vokietijos kalnų kurortas Kėnigzė, o ne Sočis (Rusija), taps bobslėjaus ir skeletono 2017 metų pasaulio čempionato šeimininku. Tai pirmadienį patvirtino Tarptautinė bobslėjaus ir skeletono federacija (IBSF).

Vokietija pasirinkta dėl patogios geografinės vietos, nes daug atletų tuo metu varžosi Europoje, o taip pat dėl organizatorių patirties ir gebėjimų skubiai parengti trasas.

Pasaulio čempionatas buvo atimtas iš Sočio praėjusią savaitę, kai buvo išplatintos McLareno tyrimo antrosios dalies išvados apie Rusijos dopingo machinacijas.

Latvija iškart pareiškė, jog pasitrauks iš pasaulio čempionato, jei jis bus surengtas Rusijoje.

2018 metų žiemos olimpinių žaidynių šeimininkės Pietų Korėjos, o taip pat JAV sportininkai svarstė žengti latvių keliu ir praleisti planetos pirmenybes vasario 13-26 dienomis.

McLareno tyrimas atskleidė, jog daugiau nei 1000 Rusijos sportininkų, tarp jų ir 2014 metų Sočio olimpinių žaidynių prizininkų, galėjo sukčiauti dopingo testais.

Buvęs Maskvos laboratorijos direktorius Grigorijus Rodčenkovas, palikęs Rusiją ir dirbęs drauge su McLareno tyrėjais, gegužę „New York Times“ leidiniui pasakojo, jog dopingo mėginiai buvo klastojami Sočyje, tarp jų ir bobslėjaus olimpinio čempiono Aleksandro Zubkovo ir skeletono žvaigždės Aleksandro Tretjakovo.

Dviviečiu ir keturviečiu bobslėjaus ekipažu startavęs A. Zubkovas olimpinėse žaidynėse laimėjo du aukso medalius, o dabar vadovauja Rusijos bobslėjaus ir skeletono federacijai.

A. Tretjakovas laimėjo vyrų skeletono pasaulio taurės varžybas praėjusį šeštadienį, o taip pat olimpinį auksą Sočyje.

Rusijos bobslėjaus ir skeletono federacija pranešė, jog sutiko su sprendimu perkelti čempionatą iš Sočio, bet skundėsi Rusiją užgriūnančia kritika. Vis dėlto A. Zubkovas pažadėjo neboikuotuoti pirmenybių Vokietijoje.