Sportas

2016.12.18 14:58

Vilniuje tūkstančiai dalyvių varžėsi Kalėdiniame bėgime

ELTA 2016.12.18 14:58

Simboliniu šūviu sekmadienį buvo duotas startas pirmiesiems Kalėdinio bėgimo dalyviams. Įvairių kostiumų ir geros nuotaikos nestokojančių bėgikų renginys sutelkė per 2500. Centrinėmis miesto gatvėmis pirmieji išbėgo ilgiausios – 12 km distancijos dalyviai.

Kalėdų nuotaika alsuojantys bėgikai varžėsi 12 km, 6 km arba 3 km, o patys mažiausi – 200 m „Nykštukų“ bėgime.

41-ąjį kartą vykstantis Kalėdinis bėgimas traukia ne tik užkietėjusius bėgikus, bet visus tuos, kurie nori tiesiog gerai pasilinksminti. Kostiumas tampa neatsiejama šio bėgimo dalis.

„Priešingai nei visuose kituose bėgimuose, Kalėdiniame bėgime rezultatas nėra svarbiausias. Nesvarbu, ar atbėgsi viena minute anksčiau, ar vėliau – šis bėgimas skirtas pasilinksminti ir užbaigti metus su gera, šventine nuotaika. Užtenka apsidairyti aplinkui – bėgimo dalyvių išradingumui ribų nėra. Kasmet tuo vis labiau įsitikinu“, – išvydęs šių metų bėgikų kostiumus kalbėjo renginio organizatorius Darius Mikutis.

Prieš 6 km startą bėgikus sveikino Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius. Jis, skatindamas būti aktyvius visus, nepriklausomai nuo amžiaus, įteiks taures jauniausiam ir seniausiam 12 km bėgikams.

12 km pirmasis įveikė olimpietis Valdas Dopolskas. Iš moterų geriausiai pasirodė sesės Milda ir Monika Vilčinskaitės, kurios finišo liniją kirto kartu. Jos ir buvo laikytos šio bėgimo lyderėmis.

6 km distanciją pirmasis įveikė Modestas Dirsė, pirmoji – Lina Batulevičiūtė.

Vėliau vyko „Nykštukų“ bėgimas bei buvo paskelbtas startas paskutiniam 3 km bėgimui. 3 km bėgime pirmas buvo Eduardas Rimas Survilas, moterų bėgime – Ingrida Mickevičiūtė.