Sportas

2016.12.16 09:08

„Rockets“ nelauktai nutraukė sutartį su D. Motiejūnu, lietuvis – laisvas

DELFI.lt 2016.12.16 09:08

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, apie 01:30 Lietuvos laiku, Hjustono klubas išplatino viešą pranešimą apie atsisveikinimą su Donatu Motiejūnu.

Pirmas ilgai užsitęsusios ir muilo opera Lietuvoje pramintos D-Mo kontrakto istorijos skyrius galiausiai baigėsi. Teksaso klubas po ilgų diskusijų su Donatu Motiejūnu ir krepšininko bei NBA lygos atstovais oficialiai atsisakė teisių į lietuvį ir nutraukė neseniai sudarytą ketverių metų sutartį. „Raketų“ generalinis vadybininkas Darylas Morey pranešime nedaugžodžiavo, pavadindamas Donatą tikru profesionalu ir palinkėdamas jam sėkmės tolimesnėje karjeroje. „Donatas per keturis sezonus Hjustone buvo tikras profesionalas. Linkime jam sėkmės einant į priekį ir dėkojame už visas pastangas tiek aikštėje, tiek visuomeniniame gyvenime“, – teigė D. Morey.

Primename, kad Hjustono klubas išlygino D. Motiejūno ir Bruklino „Nets“ sudarytą sutartį, taip užkirsdamas kelią lietuviui atstovauti Bruklino ekipai artimiausius kalendorinius metus. Internautų pamėgta frazė „D. Motiejūno ateitis paaiškės artimiausiu metu“ lieka aktualia ir po šios nakties. Užtikrintai žinome tik du dalykus – nei Brukline, nei Hjustone Donatas šiame sezone tikrai nežais. Beje, „Rockets“ jau planuoja pasirašyti sutartį su gynėju Bobby Brownu, kurį atleido norėdami padaryti vietos savo sudėtyje D-Mo.

Beje, „Rockets“ D. Motiejūną bandė iškeisti dar praėjusiame sezone, bet Deitroito „Pistons“ klubas lietuvio paslaugų atsisakė po medicininio patikrinimo, kurio, komandos teigimu, aukštaūgis neįveikė. Tuomet D-Mo vėl grįžo į Hjustoną ir sužaidė 17 rungtynių starto penkete. Vasarą aukštaūgis, laukdamas naujų pasiūlymų, atsisakė padėti Lietuvos rinktinei olimpinėse žaidynėse, bet laiko veltui nešvaistė: su asmeniniu treneriu plušėjo Vankuveryje ir iki galo išsilaižė visas žaizdas. Prieš NBA sezono startą pats krepšininkas prisipažino, kad yra 100 procentų pasveikęs po nugaros traumos ir yra pasiruošęs sugrįžti ant parketo.